روزنامه دنیای اقتصاد در مقاله‌ای با انتقاد از شفاف نبودن ایران خودرو در اعلام قیمت قطعی رانا، تحریم‌های بین‌المللی و پیش‌بینی از افزایش هزینه‌ها در ماه‌های آینده را از دلایل این عدم قطعیت عنوان کرده است. 
پیش‌فروش رانا، دومین برند ملی ایران خودرو  هفته گذشته آغاز و در کمتر از چهار روز پایان یافت. اما قیمت این خودرو هنوز معلوم نیست. ظاهرا در صنعت خودرو ایران رسم است که ابتدا محصول را رونمایی می‌کنند و یک قیمت می‌دهند، سپس پیش‌فروش می‌کنند و یک قیمت دیگر می‌دهند و سرانجام نیز خودرو را با قیمتی متفاوت از قیمت‌های اعلامی، به دست مشتریان می‌رسانند.
صد البته که در این شرایط، خودروسازان به جای خود مقصرند. اما به نظر می‌رسد در مورد رانا یا هر محصول دیگری که از این به بعد روانه بازار خواهد شد، باید مسائلی خارج از کنترل خودروسازان را نیز در نظر گرفت.
در حال حاضر ناپایداری قیمت‌ها در صنعت خودرو کشور به حدی شدت یافته که نمی‌توان پیش‌بینی چندان درست و دقیقی از قیمت خودرو در ماه‌های آینده داشت و مسائل سیاسی نیز به جای خود تاثیرگذار بر این موضوع است.
این مسائل بر روابط ایران و دنیا موثر است و گاهی سبب می‌شود تامین قطعات به تاخیر بیفتد و هزینه‌های تولید افزایش یابد. بنابراین به این راحتی‌ها نمی‌توان قیمتی دقیق را برای خودروهایی که چند ماه دیگر تولید و عرضه می‌شوند، تعیین کرد.
در مورد رانا نیز باید به همین موضوع توجه داشت. زیرا این خودرو برای تحویل در نیمه دوم سال پیش‌فروش شده و تا آن زمان احتمالا هزینه تولید و قیمت تمام شده‌اش تغییری صعودی را به خود خواهد دید.
ظاهرا ایران خودرو نیز به همین دلیل قیمتی مشخص را برای رانا اعلام نمی‌کند و می‌گوید این محصول حول و حوش ۱۶ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.
به هر حال رانا ارزبری خاص خود را دارد و احتمال افزایش هزینه‌های تولیدش در ماه‌های آینده دور از ذهن نیست و از‌همین رو ایران خودرو نمی‌خواهد ریسک کند و با در نظر گرفتن قیمتی مشخص، سبب اعتراض مشتریان شود.
این البته در حالی است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به تعیین قیمتی مشخص برای رانا اصرار دارد و باید دید در دوئل ایران خودرو و این سازمان، در نهایت حرف کدام‌ یک به کرسی می‌نشیند و رانا دست آخر با چه قیمتی به دست مشتریان می‌رسد؟