بازار خودرو که چند ماهی است با کمبود تولید و کاهش عرضه دست به گریبان است حالا با مشکل تازه‌تری از جانب پلیس مواجه شده است. پلیس در جدید‌ترین اقدام خود از شماره‌گذاری تندر ۹۰ خودداری می‌کند. تندر ۹۰  پیش از این با دو ایربگ تولید می‌شد ولی حالا به دلیل مشکلات تولید با یک ایربگ از کارخانه خارج می‌شوند.
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی می‌نویسد این اتفاق در حالی رخ داده که معاون سازمان ملی استاندارد ایران از اجباری شدن نصب ایربگ روی خودرو‌ها از ابتدای سال ۹۲ خبر می‌دهد. هرچند سازمان ملی استاندارد به نصب دو ایربگ از ابتدای سال آینده راضی شده است، اما به نظر می‌رسد پلیس به این اتفاق راضی نیست و قصد دارد در ماه‌های پایانی امسال، این خودرو‌ها را شماره‌گذاری نکند. 
حال با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال قرار داریم و تقاضا برای خودرو رشد خواهد کرد و همچنین با توجه به پرطرفدار بودن تندر ۹۰، کار‌شناسان احتمال می‌دهند قیمت این خودرو در بازار به مرز ۳۰ میلیون تومان برسد. 
در حال حاضر نیز قیمت این خودرو به ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. با این حساب فاصله قیمت کارخانه و بازار تندر۹۰ که دو میلیون تومان بود حالا به هفت و نیم میلیون تومان رسیده است. 
این هفته، اما به جز تندر۹۰، خودروهایی مانند پژو پارس و رانا نیز با افزایش قیمت روبه‌رو شدند. در این بین، پژو پارس سال که هفته گذشته قیمت آن روی ۲۵ میلیون بود این هفته به ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. پژو پارس علاوه بر اینکه با افت تولید مواجه شده، با مشکل دیگری نیز روبه‌رو است و آن، انتقال از مشهد (سایت اصلی تولیدکننده پارس) به تهران است. مجموع این دو عامل سبب شده قیمت این محصول جهشی میلیونی تجربه کند. 
علاوه بر پارس، رانا هم که به نظر می‌رسد بعد از خروج ۲۰۶ صندوق‌دار از چرخه تولید بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته، طی هفته جاری یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت تا به این ترتیب از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد. قیمت رانا هم‌اکنون نزدیکبه قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است. 
مگان هم که به نظر می‌رسید بعد از آزادسازی، به قیمتی متعادل برسد باز هم با رشد قیمت همراه بود و در حال حاضر ۶۶ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. 
در بین دیگر خودروهای داخلی، پراید ۱۱۱ قیمتی برابر با ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارد و قیمت پژو ۴۰۵ مجهز به موتور TU5 نوزده میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. تیبا هم دوباره از مرز ۱۶ میلیون تومان رد شده و ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. همچنین ماکسیما هم با توجه به افزایش قیمت سه میلیونی خود، هم اکنون ۹۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد و تیانا هم با‌‌ همان قیمت ۱۱۸ میلیون تومان خود خرید و فروش می‌شود.