یکی از مدیران ایران خودرو می‌گوید مدل رانا گران‌تر از قیمتی که پیشتر برای این خودرو اعلام شده بود، به بازار عرضه خواهد شد. در حالی که تا سال گذشته قرار بود قیمت رانا یازده میلیون تومان باشد، حمیدرضا تقوی، معاون استراتژی و برنامه‌ریزی ایران خودرو به خبرگزاری ایسنا گفته‌ است قیمت این ماشین دست کم چهارده میلیون تومان خواهد بود. 
آقای تقوی، تغییر شرایط بازار و افزایش قیمت مواد اولیه و انرژی را دلیل این افزایش قیمت عنوان کرده و می‌گوید چهار سال پیش قرار بود رانا دو تا سه میلیون از پژو ۲۰۶ SD ارزان‌تر باشد و با توجه به قیمت ۱۳ میلیون تومانی این خودرو، رانا حدود یازده میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. 
اما به گفته آقای تقوی اکنون که قیمت پژو ۲۰۶ SD حدود هجده میلیون تومان است، رانا نیز باید گرانتر فروخته شود. 
آقای تقوی زمانی از زمان عرضه این خودرو به بازار صحبتی نکرد. مدیران ایران خودرو  تاکنون چند بار زمانی برای عرضه رانا به بازار اعلام کرده‌اند اما این وعده‌ها عملی نشده است. علی شیخ زاده، معاون خودرو این کارخانه سال گذشته اعلام کرد که تا پایان سال ۹۰، پانزده هزار دستگاه رانا تولید خواهد شد.به نظر می‌رسد ایران خودرو خود را برای عرضه رانا به بازار آماده می‌کند و صحبت‌های آقای تقوی هم برای آماده کردن بازار است. 
حدود قیمتی که امروز برای رانا اعلام شد بدون شک، مدیران سایپا را بسیار خوشحال خواهد کرد. رانا که قرار بود ابتدا جایگزینی برای پیکان باشد و خطری برای خودروی ارزان‌قیمت سایپا، اکنون بیشتر رقیبی برای دیگر مدل‌های ایران خودرو خواهد بود.
رانا اشتراک زیادی با ۲۰۶ SD دارد و با قیمت پانزده میلیون تومانی تقریباً با سمند، پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و تندر رقابت خواهد کرد و اگر خودرویی خوب از کار در بیاید فروش مدل‌های گرانتر ایران خودرو نظیر پژو ۲۰۷ و ۲۰۶ SD را هم تهدید خواهد کرد.