جاناتان برن*: مرسدس می‌گوید در آینده «خودرو ورای یک وسیله نقلیه خواهد بود.» و خودروی تحقیقاتی «لوکس در حرکت» F015، نمایش کاملی از نگاه این کارخانه به آینده است. 
سفینه ۵.۲ متری بنز قوای محرکه‌ هیدروژنی دارد، الکتریسه مورد نیازش را خود تولید می‌کند،آلودگی آن صفر است و می‌تواند با هر باک پر ۱۱۰۰ کیلومتر حرکت کند. از همه مهم‌تر، این ماشین نیازی به راننده ندارد. 
این اولین باری نیست که ما این ماشین را می‌بینیم. مرسدس آن را در ماه ژانویه در نمایشگاه بین‌المللی کالاهای الکترونیکی یا سی‌ائی‌اس در لاس وگاس رونمایی کرد. اما حالا برای اولین بار به ما فرصت داده تا آن را برانیم. 
ماشین کمی کشیده‌تر، پهن‌تر و بلند‌تر از کلاس اس با بدنه کشیده است. درهای عقب با لولاهایی که در عقب در نصب شده، با زاویه نود درجه باز می‌شود تا بیشترین دسترسی را برای سرنشینان فراهم کند. داخل خودرو بیشتر به یک خانه متحرک شبیه است تا یک ماشین معمولی؛ جهت چهار صندلی را می‌توان به دلخواه تغییر داد. حتی راننده و سرنشین جلو می‌توانند صندلی‌هایشان را ۱۸۰ درجه بچرخوانند تا روبروی سرنشینان عقب بنشینند. 

وقتی ماشین با قوای محرکه الکتریکی خود، بدون اینکه کنترلی روی ماشین داشته باشید، حرکت خود را آغاز می‌کند به آدم احساس عجیبی دست می‌دهد. ایالت کالیفرنیا برای کارخانه‌هایی مثل مرسدس که در حال آزمایش ماشین‌های هوشمند هستند مجوز ویژه‌ای صادر کرده است که با آن می‌توانند در شهر حرکت کنند. با این حال مرسدس بنز به خاطر رعایت امنیت خبرنگاران، ما را در مجموعه‌ای خصوصی سوار ماشینش کرد. 
در این مجموعه، شرایط یک چهار راه شلوغ شبیه سازی شده بود و F015 بدون اشتباه از آن عبور کرد. ماشین به طور دائم از طریق یک سیستم راه‌یاب بسیار پیشرفته، چهار دوربین و دوازده رادار، با دنیای بیرون در تماس است و خطرات احتمالی را شناسایی می‌کند. 
برای اطلاع عابران و دیگر خودروها چراغ‌های ماشین دو رنگ دارد. وقتی چراغ ماشین آبی رنگ است یعنی ماشین به طور خودکار در حال حرکت است. هنگامی که راننده کنترل را در دست داشته باشد، چراغ‌های جلو وعقب نور سفید دارد.
سرنشینان به طور کامل در دنیایی دیجیتال غرق شده‌اند. شش نمایشگر در روی درها و داشبورد که همه با حرکت دست و نگاه کنترل می‌شود، دور تا دورمان را گرفته است. F015 طوری طراحی شده که راننده هم یک سرنشین معمولی باشد و از وقتش بهتر استفاده کند. با این حال هرزمان راننده بخواهد می‌تواند کنترل را در دست گیرد. با فشار یک دکمه فرمان از داخل داشبور بیرون می‌آید و صندلی راننده در جهت حرکت خودرو قرار می‌گیرد. 

هولگر هوتزنلاب، مدیر ارشد در بخش طراحی پیشرفته مرسدس می‌گوید برای متفاوت بودن از مدلهای کنونی مرسدس، ظاهر F015 کاملا متفاوت طراحی شده است. به گفته او گوشه‌هایی از این طراحی در نمونه‌ای از خودرو که به بازار عرضه می‌شود استفاده خواهد شد. او معتقد است اگرچه نسل کنونی رانندگان شاید نتوانند به راحتی خودروی هوشمند را قبول کنند، اما پذیرفتن آن برای جوانانی که با تلفن‌های همراه هوشمند بزرگ شده‌اند بسیار ساده است.
فن‌آوری‌های هوشمند رفته رفته جای خود را در خودروهای ما باز کرده است. اما F015 این تکنولوژی را در سطح تازه‌ای نمایش می‌دهد و نشان می‌دهد این خودروساز به همه‌گیر شدن چنین فن‌آوری در آینده، اطمینان کامل دارد. پیش‌بینی ما این است که این کارخانه آلمانی تا بیست سال دیگر چنین خودرویی را در نمایندگی‌هایش به فروش خواهد گذاشت. 
مرسدس بنز تنها به ساخت یک خودرو برای آینده اکتفا نکرده بلکه تحقیقی وسیع به نام «شهرهای آینده بعد از ۲۰۳۰‌» انجام داده که در آن شهرها خود را با توانایی‌های ماشین‌ها منطبق می‌کنند و به این ترتیب ماشین می‌تواند سرنشینانش را به مقصد برساند، برای خود جای پارک پیدا کرده و خود برای پرکردن باک به پمپ بنزین برود و دوباره برای سوار کردنشان برگردد. 
*این گزارش در شماره ۲۵ مارس هفته‌نامه اتواکسپرس چاپ شد