در آستانه نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس، تویوتا تصاویری از نسل جدید مدل راوفور (RAV 4) را منتشر کرده که از مدل کنونی کوچکتر و ساده‌تر است.
تویوتا مدل راوفور را برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ به بازار عرضه کرد. آن زمان مفهوم شاسی‌بلند کوچک شهری چندان آشنا نبود، و تویوتا ادعا می‌کند راوفور اولین خودرو در این کلاس است. با این حال بازار به سرعت راوفور را پذیرفت و این خودرو پرفروش شد. نسل دوم راوفور در سال ۲۰۰۰ به بازار عرضه شد و شش سال تولید شد. ظاهر اسپرت این خودرو باعث محبوبیت زیاد آن شد ولی تویوتا در سال ۲۰۰۶ و با معرفی نسل سوم راوفور این ظاهر اسپرت را از ماشین گرفت.  
همزمان محبوبیت شاسی بلند‌های کوچک بیشتر شده و این کلاس خودرو از معدود بخشهای بازار است که فروش در آن رشد زیادی دارد. در آمریکا اکنون راو‌فور بعد از هوندای سی‌آر-وی، فورد اسکیپ و شورلت اکوینکس چهارمین خودروی پرفروش در این کلاس است. این رتبه با توجه به اینکه هوندا و فورد مدل‌های جدید خود را سال گذشته به بازار عرضه کرده‌اند قابل توجیه است. اما همزمان نشان می‌دهد که تویوتا برای ماندن در کورس رقابت باید مدل جدید به بازار عرضه می‌کرد. 

تویوتا در نسل جدید راوفور فاصله دو محور خودرو را حفظ کرده اما طول خودرو چند سانتی‌متر کمتر شده است. تویوتا عرضه موتور شش سیلندر روی این خودرو را هم متوقف کرده است. تنها موتوری که روی این خودرو در بازار آمریکا نصب می‌شود موتور چهار سیلندر ۱۷۶ اسب بخاری است. نیروی موتور به جای جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک از طریق یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. مصرف ماشین هم 
ظاهر ماشین هماهنگ با طراحی جدید خودروهای تویوتا نظیر یاریس و اوریس تغییر کرده است.  جای لاستیک زاپاس هم از در عقب به زیر جای بار در داخل خودرو تغییر داده شده است. تغییر مهم دیگر حذف ردیف سوم صندلی‌ است. تویوتا دلیل این تصمیم را عدم استقبال خریداران اعلام کرده است. تنها پنج درصد خریدران راوفور را به سه ردیف صندلی می‌خواستند و موتور شش سیلندر هم چندان خریدار نداشت.

امکانات استانداردی راوفور از نسل کنونی بیشتر شده است. دوربین عقب، رینگ‌های ۱۷ اینچی، کروزکنترل، آینه‌های برقی، قفل مرکزی و شیشه برقی، و سیستم اینفوتینمنت با نمایشگر ۶.۱ اینچی تنها بخشی از امکاناتی است که خریداران راوفور بدون پول اضافی روی ماشینشان دریافت خواهند کرد. 
اگرچه می‌توان گفت ظاهر این تویوتا چندان از رقبایش در فورد و هوندا زیبا‌تر نیست و بدون شک خودروسازان کره‌ای رقبای زیباتری از این خودرو به مشتریانشان عرضه می‌کنند، اما راوفور جدید بدون شک با کمک اعتبار تویوتا رقیبی جدی در کلاس خود خواهد بود.