سباستین وتل، راننده تیم ردبول با پیروزی در فرمول یک ترکیه، به سومین پیروزی خود در این فصل دست یافت و با دوم شدن مارک وبر، هم تیمی‌اش، ردبول با ۱۴۸ امتیاز در صدر جدول رده بندی تیم‌ها از دیگر رقبا فاصله گرفت. 
فرناندو آلونسو، راننده تیم فراری هم با کسب مقام سوم اولین مقام این فصل را برای تیمش به ارمغان آورد. 
وتل مسابقه را بدون دردسر و از خط اول شروع کرد و با آغاز مسابقه به سرعت از راننده‌های پشت سرش فاصله گرفت. نیکو رزبرگ، راننده مرسدس بنز که در خط سوم بود، با آغاز مسابقه به سرعت از مارک وبر در خط دوم سبقت گرفت. لوییس همیلتون از تیم مک‌لارن هم در پیچ اول قصد داشت از وبر جلو بزند اما دفاع خوب وبر و اشتباه هملیتون باعث شد تا قهرمان بریتانیایی نه تنها مکان سوم را در اختیار نگیرد بلکه به خاطر خارج شدن از پیست آلونسو و هم تیمی‌اش باتن از او سبقت گرفتند. 
این آغاز جدال باتن و همیلتون بود که در طول مسابقه بارها تکرار شد. 
در حالی که وتل همچنان فاصله‌اش را با بقیه بیشتر می‌کرد، وبر توانست در دور ششم رزبرگ و آلونسو را بگیرد. 
رزبرگ که به نظر می‌رسد در روزهای زمان‌گیری از روزهای مسابقه موفق‌تر است در طول مسابقه سرعت کافی بری دفاع از مقام خود را نداشت. مایکل شوماخر، هم تیمی او هم وضعیتی مشابه داشت. او با اینکه فشار زیادی به ماشین خود آورد اما نمی‌توانست از موقعیت خود در مسابقه دفاع کند و رانندگان دیگر به راحتی از او سبقت می‌گرفتند. شوماخر وقتی می‌خواست در دور دوازدهم جلوی سبقت گرفتن پتروف را بگیرد با او برخورد کرد و مجبور شد برای تعویض بال جلو ماشین به گاراژ برود و همین موقعیت کسب امتیاز را از او گرفت. او مسابقه را از خط هشتم آغاز کرد و در پایان در مکان دوازدهم مسابقه را تمام کرد. 

برعکس مرسدس، فراری در روزهای زمان گیری ضعیف است اما عمل‌کرد امروزش در استانبول نشان داد که این تیم توانسته فرمول درست تنظیم ماشین را برای مسابقه پیدا کند. آلونسو پیش از اینکه برای سومین بار لاستیکش را عوض کند به راحتی از وبر سبقت گرفت و نشان داد که اکنون فراری هم به رقیبی جدی برای ردبول تبدیل شده است. وبر در دور ۵۱ توانست با کمک لاستیک‌های تازه مکان دوم را از آلونسو پس بگیرد. 
فراری از تعطیلی سه هفته‌ای مسابقات استفاده کرده و ماشینش را به بال‌های جلو و عقب تازه‌ای مجهز کرده بود. 
با این حال فیلیپه مسا، دیگر راننده این تیم یکی از روزهای بد خود را پشت سر گذاشت. مسا که به خاطر اشتباه تیمش در انتخاب لاستیک در زمان‌گیری دهم شده بود، در طول مسابقه بین گروه میانی اسیر شد و با اینکه توانست بعد از گاراژ رفتن مایکل شوماخر موقعیت خود را سه رده بهتر کند و از رنو هم سبقت بگیرد، اما دوباره رتبه خود را از دست داد و مقامی بهتر از یازدهم کسب نکرد. 

دو راننده مک‌لارن از استراتژی‌های متفاوتی استفاده کردند. لوییس همیلتون چهار بار لاستیک عوض کرد و جنسن باتن با سه بار تعویض لاستیک مسابقه را تمام کرد. نتیجه مسابقه به وضوح نشان داد که استراتژی باتن اشتباه بود و او در پایان مسابقه در حالی که در مکان چهارم قرار داشت، به دلیل اینکه لاستیک‌های فرسوده‌اش سرعتش را کم کرده بود، ابتدا به هم تیمی اش راه داد و سپس نیکو رزبرگ از او جلو زد و دست آخر ششم شد. 
همیلتون اما روی هم رفته موفق‌ بود و توانست با کسب مقام چهارم، همچنان خود را در مکان دوم رده بندی راننده‌ها حفظ کند. 
شاید موفق‌ترین راننده امروز، کامی کوبایاشی از تیم سابر بود. کوبایاشی به خاطر مشکل ‌سوخت‌رسانی در زمانی گیری شرکت نکرده بود و مجبور شد با توافق داوران مسابقه را از انتهای پیست آغاز کند. جوان ژاپنی اما مأیوس نشد و در طول مسابقه با سبقت گرفتن از چهارده راننده جلو خود، توانست به مقام دهم برسد و آخرین امتیاز مسابقه را کسب کند. 

سباستین بوئمی از تیم تورو روسو هم که مسابقه را از خط شانزدهم شروع کرده بود، دست آخر نهم شد و یک امتیاز برای خود و تیمش به دست آورد. 
در پایان این گراندپری، سباستین وتل با ۹۳ امتیاز در مکان اول رانندگان قرار دارد و بعد از او لوییس همیلتون (۵۹ امتیاز) و مارک وبر (۵۵ امتیاز) دوم و سوم هستند. 
در رده بندی تیمی هم ردبول با ۱۴۸ امتیاز اول است و مک‌لارن (۱۰۵ امتیاز) و فراری (۶۵ امتیاز) دوم و سوم هستند. 
مسابقه بعدی ۳۱ اردی‌بهشت تا اول خرداد در پیست کاتالونیا در اسپانیا برگزار می‌شود

عکس: رویترز، مرسدس جی پی، سابر