با قهرمانی سباستین فتل در فرمول یک کره جنوبی و کسب مقام سوم توسط مارک وبر، تیم رد بول سه مسابقه مانده تا پایان این فصل،‌ قهرمان مسابقات شد. 
فتل که هفته پیش در ژاپن قهرمانی خود در رده‌بندی رانندگان را مسجل کرده بود در زمان گیری پشت سر لوئیس همیلتون دوم شد، اما با شروع مسابقه به سرعت از همیلتون سبقت گرفت و مسابقه را تا آخر بدون هیچ تهدید جدی تمام کرد. 
تنها بعد از تصادف ویتالی پتروف با مایکل شوماخر در دور هفدهم و ورود ماشین مارشال به پیست بود که لوییس همیلتون توانست خود را به یک و دو دهم ثانیه‌ای فتل برساند اما فتل به سرعت فاصله خود را بیشتر کرد و با ادامه مسابقه بیشتر حواس همیلتون به دفاع از مقام دوم از وبر بود تا حمله و کسب مقام اول از فتل. 
در نیمه دوم مسابقه رقابت برای کسب مقام دوم آنقدر زیاد بود که دوربین‌ها کمتر فتل را تعقیب کردند و همه توجه به نبرد مارک وبر و لوییس همیلتون بود.
وبر چندبار تلاش کرد تا از هملیتون عبور کند. در دور ۳۴ وبر می‌توانست از فرصتی که همیلتون برای تعویض لاستیک به گاراژ رفته بود استفاده کند و از او سبقت بگیرد اما با تصمیمی عجیب ردبول همزمان وبر را برای تعویض به گاراژ فرستاد با این امید که وبر لاستیک‌هایش را سریعتر عوض کند و از گاراژ زودتر خارج شود. اما همیلتون این فرصت را به راننده ردبول نداد. وبر چند بار دیگر هم تلاش کرد و یک بار هم از همیلتون جلو زد اما همیلتون به سرعت مکان دوم را پس گرفت و تا آخر مسابقه حفظ کرد. 

جسنن باتن، راننده دیگر تیم مک لارن در حالی که هفته پیش قهرمان مسابقه ژاپن شد در کره جنوبی مکانی بهتر از چهارم کسب نکرد. در اواخر مسابقه فاصله او با وبر کمتر شده بود اما نگرانی از نزدیک شدن فرناندو آلونسو و سرعت وبر به او اجازه نداد تا برای مکان سوم امیدی داشته باشد. 
دو راننده فراری بیشتر از اینکه با دیگر تیم ها رقابت کنند با یکدیگر رقابت کردند. فیلیپه مسای برزیلی در زمانگیری جلوتر از آلونسو بود اما راننده اسپانیایی روز خوبی داشت و با فرار از تصادف بین شوماخر و پتروف و چند بار ثبت سریعترین زمان نه تنها از هم تیمی خود جلو زد بلکه تا آخرین لحظه جنسن باتن را تهدید کرد. 
در بین دیگر رانندگان جیمی الگسواری، راننده تیم تورو روسو شاید بهترین راننده بود. او مسابقه پرهیجانی داشت و در مبارزه‌ای جدی با نیکو رزبرگ از تیم مرسدس بنز دست آخر مسابقه را در مکان هفتم تمام کرد. سباستین بوئمی راننده تیم تورو روسو هم با کسب مقام نهم یکی از بهترین روزها برای این تیم را رقم زد. 
با قهرمانی ردبول، تکلیف تیم‌های دوم و سوم هم مشخص شد. فراری شانسی برای رسیدن به مکلارن ندارد و به این ترتیب مکلارن تیم دوم و فراری تیم سوم فصل ۲۰۱۱ فرمول یک خواهند بود. 
اما رقابت برای کسب مقام دوم رانندگان در این فصل هنوز نزدیک است. فرناندو آلونسو با ۲۱۲ امتیاز بسیار به جنسن باتن ۲۲۲ امتیازی نزدیک است و این فرصت را دارد تا در سه مسابقه بعدی او را بگیرد. پشت سر او مارک وبر است که تنها سه امتیاز با آلونسو فاصله دارد و او هم شانس و انگیزه کافی برای کسب مقام دوم را دارد. 
مسابقه بعدی هشتم آبان برای اولین بار در هند برگزار خواهد شد.