نیکو رزبرگ راننده مرسدس با شکست مقتدرانه رقیب و هم تیمی‌اش، لوییس همیلتون، در مسابقه برزیل اول شد و جای پای خود را برای کسب مقام دوم این فصل محکم کرد.

اگرچه قهرمانی لوییس همیلتون حتمی شده است، اما راننده بریتانیایی می‌خواست اولین پیروزی خود در پیست برزیل را به فهرست افتخارات خود اضافه کند. اما رزبرگ که در آستین آمریکا هم همیلتون را شکست داده بود از ابتدا تا انتهای مسابقه پیشتاز بود و با فاصله ۷.۷۰ ثانیه از همیلتون از خط پایان گذشت.

این پنجمین پیرزوی رزبرگ در این فصل و سیزدهمین پیروزی در دوران رانندگی‌اش در فرمول یک بود. در طول مسابقه همیلتون از رزبرگ سریع‌تر بود اما نمیتوانست خود را به رزبرگ به اندازه کافی نزدیک کند تا از او سبقت بگیرد.

بعد از همیلتون، سباستین فتل از فراری سوم شد و پشت سر او هم‌تیمی‌اش کیمی رایکونن به مقام چهارم رسید.

رقابت دو راننده مرسدس به سرعت و با شروع مسابقه آغاز شد. همیلتون که شروع نسبتا بهتری داشت سعی کرد از بیرون پیچ اول رزبرگ را دور بزند اما راننده آلمانی سریع راه را بست و همیلتون هم از خطر دوری کرد و به مکان دوم رضایت داد.

GP BRASILE F1/2015

فاصله دو راننده حدود یک و نیم ثانیه باقی ماند تا زمانی که دو راننده لاستیک‌هایشان را عوض کردند و بعد همیلتون تلاش کرد تا از رزبرگ سبقت بگیرد. فاصله دو راننده برای حدود ده دور تقریبا یک ثانیه بود اما همیلتون به دلیل جریان هوای پشت سر رزبرگ نمی‌توانست خود را به ماشین او نزدیک کند و رفته رفته لاستیک‌های دو راننده رو به فرسودگی گذاشت.

همیلتون از تیم خواست تا برای سبقت از رزبرگ استراتژی خود را عوض کند اما تیم با این درخواست موافقت نکرد. دلیل این مخالفت نگه داشتن دو راننده فراری در پشت سر بود و تیم معتقد بود اگر استراتژی همیلتون عوض شود این خطر وجود دارد که فراری جلو بیفتد.

اما فرسودگی لاستیک‌ها به قدری بود که تیم مجبور شد استراتژی خود را تغییر دهد و ماشین‌ها را سه بار برای تعویض لاستیک از پیست خارج کند.

brazil-gp-20151

بیست دور مانده به پایان مسابقه هنوز فاصله دو راننده مرسدس یک ثانیه بود اما همیلتون نتوانست خود را نزدیک‌تر کند و رفته رفته فاصله رزبرگ بیشتر شد و او توانست برای دومین بار پیاپی هم تیمی و مهمترین رقیبش را شکست دهد. شاید اگر او این توانایی را زودتر در میانه فصل از خود نشان داده بود، اکنون می‌توانست برای قهرمانی با همیلتون مبارزه کند.

پیش از آغاز مسابقه تصمیم فدراسیون جهانی اتومبیلرانی برای برگزار نکردن مراسمی ویژه به خاطر کشتار روز جمعه در پاریس بحث انگیز شد. در عوض رانندگان پیش از آغاز مسابقه یک دقیقه به خاطر قربانیان تصادف جاده‌ای سکوت کردند. با این حال رومن گروژان، راننده فرانسوی تیم لوتوس و دیگر رانندگان هنگام دور افتخار پرچم فرانسه را با خود حمل کردند.

همیلتون در پایان مسابقه هم تیمی خود را تحسین کرد و از اینکه اجازه داده نشد استراتژی خود را عوض کند گله مند بود

«سرعت من خوب بود اما سبقت گرفتن اینجا سخت است. من لاستیک‌هایم را خراب کردم و حیف که در این پیست به این خوبی شما نمی‌توانید به اندازه کافی به ماشین جلویی نزدیک شوید. خوب بود اگه امکان سبقت گرفتن بیشتر بود. من برای مسابقه اینجا آمدم و به نظرم باید به جای یک استراتژی ریسک میکردیم و استراتژی خود را عوض میکردیم.»

brazil-gp-20152

بدون شک اگر تیم به حرف همیلتون گوش میداد مسابقه جذاب‌تر میشد اما مرسدس به هیچ وجه نمیخواست مکان اول و دوم را از دست بدهد.

اما ستاره این مسابقه نه رزبرگ و نه همیلتن بلکه مکس ورستاپن و نیکو هالکنبرگ بودند. ورستاپن چند سبقت عالی و نفس گیر داشت و اگرچه نهم شد اما برای ششمین مسابقه پیاپی با امتیاز پیست را ترک کرد. هالکنبرگ هم با کسب مکان ششم، مقام پنجم تیم فورس ایندیا را تضمین کرد.

ویلیامز هم در اینترلاگوس مکان سوم خود را، پشت سر فراری، در این فصل تضمین کرد. فیلیپه مسا راننده برزیلی این تیم اما روز خوبی نداشت و به خاطر تخلف از مسابقه اخراج شد. دمای لاستیک عقب سمت چپ مسا بیشتر از حد مجاز تعیین شده توسط پیرلی بود و به همین دلیل مقام هشتم از او گرفته شد.