نیکو رزبرگ، راننده ۲۶ ساله تیم مرسدس با عبور از خط پایان مسابفه فرمول یک چین، بعد از ۱۱۱ مسابقه، اولین پیروزی خود در فرمول یک را کسب کرد. او همچنین با پیروزی در این مسابقه اولین قهرمانی را بعد از ۵۷ سال به تیمش هدیه کرد. 
آخرین بار مرسدس، به عنوان یک تیم در سال ۱۹۵۵ در مسابقات فرمول یک پیروز شده بود. آخرین پیروزی مرسدس توسط خوان مانوئل فانخیو، در سال ۱۹۵۵ در گرندپری ایتالیا به دست آمد. مرسدس بنز در همان سال از مسابقات فرمول یک عنوان تیم کنار رفت و تا سال ۲۰۱۰ تنها به عنوان تأمین کننده موتور برای تیم‌های دیگر حضور داشت. مرسدس در سال ۲۰۱۰ با خرید تیم براون دوباره به مسابقات برگشت. 

شیرینی این پیروزی برای راس براون، مدیر تیم مرسدس دو چندان بود. تیم آقای براون در سال ۲۰۰۹ و پیش از تغییر نام به مرسدس قهرمان فرمول یک شده بود. اما این تیم در دو سال گذشته با همه حمایت‌های مرسدس نتوانسته بود به عنوان یک مدعی مطرح باشد. پیروزی امروز رزبرگ نویدی برای پشت‌سر گذاشتن این دوره و امیدی به پیروزی‌های آینده بود. 
پشت سر رزبرگ، جنسن باتن از تیم مک‌لارن با نزدیک به ۲۱ ثانیه اختلاف دوم شد و هم‌تیمی‌اش لوییس همیلتون برای سومین بار به مقام سوم رسید. کسب مقام سوم برای همیلتون کافی بود تا دوباره به صدر جدول رده‌بندی رانندگان این فصل برگردد. 
همیلتون اکنون با ۴۵ امتیاز از سه مسابقه اول است و باتن با ۴۳ امتیاز در مکان دوم قرار دارد. فرناندو آلونسو که تا پیش از مسابقه چین در صدر بود در این مسابقه نتوانست مقامی بهتر از نهم کسب کند و اکنون با ۳۷ امتیاز سومین نفر در جدول رانندگان است. 

اما همه روز برای مرسدس بنز شاد نبود. در سوی دیگر این تیم مایکل شوماخر مسابقه را از خط دوم شروع کرده بود و همراه با رزبرگ بین رانندگان پیشتاز مسابقه را ادامه می‌داد. اما در دور سیزدم، هنگامی که شوماخر برای تعویض لاستیک به گاراژ رفت، با علامت اشتباه مکانیک‌ها قبل از اینکه یکی از چرخ‌های جلو  بسته شود، از گاراژ خارج شد و همین او را مجبور کرد مسابقه را نیمه‌تمام رها کند. 
باتن هم امیدش برای پیروزی را در گاراژ از دست داد. برخلاف مرسدس که دو بار برای تعویض لاستیک به گاراژ رفت، مک‌لارن با استراتژی سه توقف به مسابقه آمده بود. رقابت دو تیم بسیار نزدیک بود و باتن این فرصت را پیدا کرد تا به رزبرگ بسیار نزدیک شود. اما در سومین و مهمترین تعویض لاستیک، مکانیک‌ها وقت زیادی را برای بستن یکی از چرخ‌های عقب تلف کردند و  باتن با از دست دادن ثانیه‌هایی باارزش امیدش برای سبقت از رزبرگ را از دست داد. 

مسابقه در دورهای پایانی هیجان زیادی داشت. ده دور مانده به پایان مسابقه با عقب ماندن کیمی رایکونن از تیم لوتوس، فتل جلوتر از دو راننده مک‌لارن به مکان دوم رسید. بان در دور پنجاهم از فتل سبقت گرفت و بعد از او همیلتون از راننده آلمانی ردبول را پشت سرگذاشت. دست آخر فتل در رقابتی درون تیمی مکان چهارم را هم به مارک وبر واگذار کرد و پنجمین راننده‌ای بود که از خط پایان گذشت. 
رومن گروژآن راننده فرانسوی لوتوس ششم شد و برونو سنا و پاستور مالدونادو، دو راننده ویلیامز به مقام هفتم و هشتم رسیدند. کاموئی کوبایاشی از سابر با کسب مقام دهم آخرین امتیاز فرمول یک چین را از آن خود کرد. 
مسابقه بعدی سوم اردی‌بهشت در بحرین برگزار خواهد شد.