آئودی و ب ام و قصد دارند با‌عرضه خودروهای خانوادگی کوچک عرصه را بر مرسدس بنز کلاس B تنگ کنند. مجله انگلیسی اتواکسپرس در شماره‌های اخیر خود طرحی از نسل جدید آئودی A2 منتشر کرده است که به گفته این مجله سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه خواهد شد و همینطور خبرداده که ب ام و مدلی در همین کلاس را چند هفته دیگر در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد کرد. 
آئودی کانسپتی از A2 جدید را در نمایشگاه خودرو فرانکفورت سال گذشته به نمایش گذاشت. A2  قرار بود خودرویی شهری با مصرف کم سوخت باشد. اما به نظر می‌رسد در طول یک سال گذشته آئودی درباره اندازه و کاربری این ماشین تجدید نظر کرده و با استفاده از پلتفرم MQB فولکس واگن می‌خواهد خودرویی کشیده‌تر، بلندتر و با کارایی بیشتر بسازد. 

آئودی می‌گوید A2 را طوری می‌سازد تا علاوه بر جای زیاد برای بار، برای پنج سرنشین جای کافی داشته باشد. برخلاف کانسپت سال گذشته که قرار بود فقط با موتور الکتریکی و هیبیرد ساخته شود، آئودی اکنون انتخاب بیشتری به خریدارانش خواهد داد. موتورهای بنزینی که آئودی می‌تواند روی پلتفرم MQB سوار کند بین ۱۲۰ تا ۱۷۸ اسب بخار قدرت دارد.
همزمان ب ام و قرار است چند هفته دیگر در نمایشگاه پاریس از اولین مدل دیفرانسیل جلو خود رونمایی کند. این ماشین که به احتمال زیاد نامش سری ۱ جی‌تی  است هم با هدف رقابت با مرسدس بنز کلاس B ساخته شده است. 

اتو اکسپرس هفته پیش طرح‌هایی اختصاصی از این ماشین چاپ کرد و خبر داد این ب ام و جدید، براساس پلتفرم نسل جدید مینی عرضه می‌شود که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود.  ب ام و برای متفاوت بودن این خودرو از سری ۱ خود و نسل جدید مینی، توجه طراحانش را بر کاربردی بودن این ماشین متمرکز کرده است. 
با این حال منبعی در داخل کارخانه به اتواکسپرس گفته است، ب ام و در ساخت این ماشین همچنان به اصول خود وفادار خواهد بود و این مدل جدید حتماً سریع و تند و تیز است و ضعیف‌ترین موتورش دست کم ۱۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. 

نسل مدل جدید کلاس B سال گذشته معرفی شد. این دومین نسل از این ماشین است که به نوعی پدیدآورنده کلاس تاز‌ه‌ای از خودرو در بازار بوده است. کلاسی که مرسدس بنز تا کنون تنها عرضه کننده خودرو در آن بود اما از سال آینده برای حفظ موقعیت خود باید با رقیبان سرسختی  رقابت کند.