مرسدس بنز که بیش از یک دهه پرفروش‌ترین خودروساز لوکس در آمریکا بود، اکنون امیدوار است که با موفقیت خودروی بیابانی جدید کلاس GL دوباره به صدر بازار این کشور برگردد. 
مرسدس بنز تا سال ۲۰۰۰ حاکم بلامنازع بازار آمریکا بود اما با آغاز قرن بیست و یکم، لکسوس، مارک لوکس تویوتا، این مقام را از بنز گرفت و تنها در سال گذشته بود که ب ام و توانست از لکسوس پیشی بگیرد و برترین مارک لوکس آمریکا باشد. 
مرسدس‌بنز اعلام کرده که فروشش در پنج ماه اول سال ۲۰۱۲ هجده درصد رشد کرده و به ۱۰۶ هزار و ۳۶۴ دستگاه رسیده است. به این ترتیب تا اینجا مرسدس بنز از ب ام و ماشین بیشتری فروخته است. این افزایش فروش به خاطر مدل‌های جدید سدان این کارخانه بوده است. اما از این به بعد حفظ برتری مرسدس بنز به موفقیت مدل‌های شاسی‌بلندش و مخصوصاً نسل جدید کلاس  GL، شاسی بلند بزرگ مرسدس بنز، بستگی دارد. 

استقبال از نسل جدید کلاس M، شاسی بلند متوسط مرسدس بنز در پنج ماه اول سال شصت درصد بیشتر از سال قبل بوده است. فروش کلاس GL جدید هم از شهریور به بازار خواهد آمد و پیش از آن، مدل به روز شده‌ای از خودروی شاسی بلند کوچکتر مرسدس بنز به نام GLK  با هزار تغییر جدید نسبت به مدل سال گذشته، به بازار عرضه می‌شود. 
اما رقابت بسیار نزدیک است. ب ام و اعلام کرده که در پنج ماه اول فروشش در آمریکا با ۱۴ درصد رشد به ۱۰۴ هزار و ۷۷۹ دستگاه رسیده است. این در حالی است که هنوز نسل جدید سری ۳ که پرفروش‌ترین خودروی این کارخانه است به بازار آمریکا عرضه نشده است. قرار است همزمان با نسل جدید سری ۳ مدل تازه X1، شاسی‌بلند کوچک ب ام و، نیز به بازار بیاید. 

ب ام و مطمئن است که استقبال از این دو مدل برتری این کارخانه را در بازار تضمین خواهد کرد اما پیش‌بینی برنده این رقابت بسیار مشکل است. 
در این میان تنها چیزی که مشخص است جایگاه لکسوس است که در هر شرایط امسال با پیش‌بینی فروش حدود ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو، جایگاه سوم را خواهد گرفت. اما این خبر باعث آرامش بنز و ب ام و نیست. 
پیش‌بینی لکسوس این است که با وجود مدل‌های جدید ES و RX بیشترین فروش را در چهار سال گذشته ثبت کند. در این صورت کارخانه ژاپنی اگر نه امسال، اما  سال آینده رقیبی جدی برای دو خودروساز آلمانی خواهد بود.