علاقه‌مندان به خرید بوگاتی از این پس یک انتخاب دیگر هم دارند. اگرچه این ماشین به قدرت  و سرعت بوگاتی نیست اما کانسپت وان از جنبه دیگری خاص است. این ماشین یک سوپرکار الکتریکی است و فروش آن با قیمت ۹۸۰ هزار دلار آغاز شده است . تنها ۸۸ دستگاه از این خودرو در کارخانه‌ ریماک در کرواسی ساخته می‌شود و از سال آینده به خریداران تحویل داده خواهد شد. قدرت موتور این ماشین ۱۰۸۸ اسب بخار و حداکثر سرعتش ۳۰۵ کیلومتر در ساعت است. 
ماته ریماک، مهندس و طراح خودرو ۲۴ ساله کروات، سال گذشته با ساخت یک موتور الکتریکی ۹۰۰ اسب بخاری خبرساز شد. او این موتور را روی ب ام و سری ۳  مدل ۱۹۸۶ خود سوار کرد و با آن شتاب صفر تا صد ۳.۳ ثانیه را ثبت کرد. 
ساخت این موتور دو سال طول کشید اما ریماک در زمان کمتری و با کمک یک گروه بیست نفره در کارگاهش در نزدیکی زاگرب کمتر از یک سال بعد، با نمونه‌ای قوی‌تر از این موتور،  یک سوپرکار ساخت. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۲.۹ ثانیه است و ریماک می‌گوید این ماشین می‌تواند با هربار شارژ تا ۶۰۰ کیلومتر حرکت کند. 
این خودرو، شبیه به دیگر سوپر‌کارهای الکتریکی، برای هر چرخ یک موتور الکتریکی، با اینورتر (مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب) و دنده برای کاهش سرعت دارد. ریماک خود این قوای محرکه را «سیستم انتقال گشتاور چهارچرخ» نامیده است. با این سیستم توانایی‌های حرکتی خودرو نظیر شتاب‌گرفتن یا فرمان‌گیری خودرو هنگام پیچیدن در سرعت‌های بالا خارق‌العاده است. 

ریماک می‌گوید خودروهای الکتریکی را نباید تنها برای رعایت قوانین محیط زیست، کاهش میانگین تولید دی‌اکسید کربن محصولات یا دریافت اعتبار دولتی ساخت. او معتقد است قوای محرکه الکتریکی برای سوپر‌کارها به مراتب بهتر از موتور درون سوز است. 
او کانسپت سوپرکار خود را در نمایشگاه فرانکفورت سال گذشته رونمایی کرد و ماه گذشته نمونه نهایی آن را به نمایشگاه تاپ‌مارکز در موناکو برد و اکنون می‌گوید ۸۸ دستگاه از آن را خواهد ساخت. 
بدنه این ماشین از فیبرکربن ساخته شده است. طراحی آن ساده اما به یاد ماندنی است. گروهی که طراحی داخلی این ماشین را انجام داده سابقه کار در استودیو پینین فارینا و چرم‌سازی مشهور ویلنر در بلغارستان را دارد. 
در حال حاضر تنها خودروی لوکس الکتریکی حاضر در بازار، فیسکر کارما است. کارخانه تسلا هم قرار است از یک ماه دیگر مدل لوکس تمام الکتریکی اس را به مشتریانش تحویل دهد. 

جگوار هم به کمک تیم فرمول یک ویلیامز در حال ساخت یک سوپر هیبرید به نام C-X75 است و پورشه اعلام کرده که سوپر هیبرید ۹۱۸ خود را در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه خواهد کرد. دیگر سازندگان خودروهای لوکس هم به سرعت در تدارک عرضه مدل‌های الکتریکی و هیبریدی به بازارند.
برای یک کارخانه تازه تاسیس با سرمایه کم و دور از مرکز خودروسازی اروپا، رقابت در بازار سوپرکار‌ها با کارخانه‌هایی مانند تسلا، پورشه و جگوار آسان نخواهد بود. اما سابقه دوسال گذشته ریماک نشان می‌دهد که او هم رقیب آسانی برای این بزرگان نخواهد بود.