رنج روور در نمایشگاه ژنو از جدیدترین مدل خود رونمایی خواهد کرد. رنج‌روور ولار  (Velar) با طرحی متحورانه با مرسدس بنز جی‌ال‌ائی کوپه و ب ام و اکس ۶ رقابت خواهد کرد و از همه مهمتر پنجه در پنجه پورشه ماکان می‌اندازد که قوی‌ترین رقیب در کلاس شاسی‌بلندهای متوسط اسپرت و لوکس است.

این بخش از بازار آنقدر برای رنج‌روور مهم بود که عرضه یک مدل تازه در آن را به ساخت نسل جدید دیفندر ترجیح داد. این خودرو جای خالی بین رنج‌روور ایووک و رنج‌روور اسپرت را پر می‌کند و کارخانه انگلیسی مطمئن است تقاضا برایش آنقدر زیاد خواهد بود که تولید این کارخانه را به رکوردی تازه می‌رساند.

«ولار» به ایتالیایی به معنای روبنده است. این نام اولین بار در دهه شصت میلادی به پروژه محرمانه‌ای داده شد که نتیجه آن نسل اول رنج‌روور بود. پیش از این نام رنج‌روور ایووک اکس‌ ال هم به این خودرو داده شده بود.

این خودرو از نظر فنی بسیار به جگوار اف پیس نزدیک است و مانند شاسی بلند جگوار بر روی پلتفرم آی‌کیو گروه خودروسازی جگوا-لندروور ساخته می‌شود. موتورهای خودرو از ایووک گرفته شده است.

رنج‌روور ولاردوران تازه رنج‌روور

هفته‌نامه اتوکار براساس اطلاعات موجود و تصاویری که از مدلهای استتار شده منتشر شده، ظاهر خودرو را پیش‌بینی کرده است. احتمالا به خاطر استفاده از پلتفرم مشترک با اف پیس، ابعاد خودرو کمی بزرگتر و پهن‌تر از پورشه ماکان است و به خاطر ارتفاع بیشترش قابلیت‌های بهتری در خارج از جاده خواهد داشت.

با این حال توجه طراحان بیشتر از اینکه به قابلیت‌های خودرو در راه‌های ناهموار باشد، به کیفیت رانندگی ولار در شهر معطوف بوده است. برای رقابت بهتر با پورشه ماکان، احتمالا به طراحی داخل خودرو هم توجه بیشتری شده است.

لندروور اطمینان دارد تقاضا برای این خودرو آنقدر زیاد خواهد بود که به زودی تولید این کارخانه را از مرز ۵۰۰ هزار دستگاه در سال بیشتر کند. تولید لندروور در حال حاضر نزدیک به ۴۳۰ هزار دستگاه در سال است.

کلاسی که ولار در آن رقابت می‌کند بسیار پرسود است. هزینه ساخت مدلهایی مانند مرسدس بنز جی‌ال‌ائی کوپه و ب ام و اکس۶ برای سازندگان آلمانی‌شان به مراتب کمتر از کلاس جی‌ال‌ائی و اکس۵ است. خریداران این مدلها هم نه تنها حاضرند پول بیشتری برای آنها بدهند، بلکه آپشن‌های بیشتری هم برای ماشین‌هایشان سفارش می‌دهند.

ولار آغاز مسیر تازه طراحی مدلهای آینده رنج‌روور است. مدلهای کنونی همه براساس کانسپت ال آر اکس ساخته شدند که جولیان تامسون در سال ۲۰۰۸ برای رنج‌روور طراحی کرد. او چند سال بعد جای خود را به گری مک‌گاورن داد و ولار اولین فرصت مک‌گاورن است تا ایده خود از یک رنج‌روور را نمایش دهد. ایده‌ای که در سال‌های آینده باید رفته رفته جای مدلهای کنونی را بگیرد.

مدل بعدی که رنج‌روور در برنامه دارد، نسل دوم ایووک است که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد و بعد از آن در سال ۲۰۱۹ نسل جدید دیفندر به بازار خواهد آمد.