مدل بعدی رنج‌روور با شیوه‌ای مشابه با ب ام و X6 و بنز GLE، یک شاسی بلند کوپه اسپرت خواهد بود. هفته نامه انگلیسی اتوکار خبر داده این مدل که فعلا در کارخانه با کد L560 شناخته می‌شود به احتمال زیاد با نام «رنج روور اسپرت کوپه» به بازار عرضه خواهد شد.

مدت‌ها است که مشخص است رنج‌روور در حال ساخت یک مدل بر روی شاسی آلومینیومی جگوار اف-پیس (F-Pace) است اما فرم این خودرو تا الان مشخص نبود. تا پیش از این تصور می‌شد این خودرو مدلی بزرگتر از جگوار ایووک باشد. رنج‌روور کماکان وجود چنین مدلی را تکذیب می‌کنند اما اتوکار می‌گوید در داخل کارخانه پروژه این خودرو با لقب «ایووک پلاس» در حال پیشرفت است و انتظار می‌رود سال آینده به بازار عرضه شود.

اطلاعات این خودرو کماکان محرمانه است اما نشریه انگلیسی براساس اطلاعات موجود طرحی از این خودرو تهیه کرده و می‌گوید مدل جدید رنج‌روور هم از نظر طراحی بدنه و اتاق و هم از نظر عملکرد فنی یک سر و گردن از مدلهای کنونی بالاتر خواهد بود.

ماشین با طول حدود ۴.۷ متر، از ب ام و اکس۶ و بنز جی ال ائی کوچکتر است و از نظر ابعاد بین مدلهای ایووک و رنج‌روور اسپرت قرار می‌گیرد. جثه ماشین آن را به ب ام و اکس۴ بیشتر نزدیک می‌کند اما از نظر قیمت به برادر بزرگتر این شاسی بلند آلمانی نزدیک خواهد بود.

جری مک‌گاورن، طراح لندروور پیشتر وعده داده بود که مدل بعدی رنج‌روور بیشتر از ایووک شگفتی‌ساز خواهد بود. انتظار می‌رود طراحی اتاق خودرو با مدلهای کنونی متفاوت باشد و با چیدمان ۵+۲ دو صندلی کوچک هم در ردیف سوم قرار داده شود.

همچنین احتمال داده می‌شود رنج‌روور این خودرو را با قوای محرکه تمام الکتریک هم به بازار عرضه کند.