لندروور مدل تقویت‌ شده‌ای از رنج روور اسپرت را با موتور پنج لیتری هشت سیلندر سوپرشارژ معرفی کرده و می‌گوید این خودرو نه تنها قوی‌ترین ماشین تاریخ این کارخانه، بلکه سریعترین شاسی بلند حال حاضر جهان است.

موتور این رنج روور ۹۳ هزار و ۴۵۰ پوندی از جگوار امانت گرفته شده اما بخش «خودروهای ویژه» لندروور و جگوار قدرت آن را بیشتر کرده و به ۵۴۳ اسب بخار رسانده است. این بخش فعالیت خود را در لندروور تازه آغاز کرده و رنج روور SVR اولین محصولی است که عرضه کرده است. مدیریت این بخش تازه را مدیر پیشین لندروور، جان ادواردز برعهده دارد.

رنج‌روور اسپرت SVR تازه‌ترین خودرویی است که به صف شاسی بلند‌های اسپرت پیوسته است. لندروور از یک سو می‌خواهد با مدل بزرگتر رنج‌روور با شاسی بلندهای لوکسی که به زودی به بازار می‌آیند رقابت کند و با مدل تقویت‌ شده ‌SVR با خودروهایی نظیر پورشه کاین توربو S، مرسدس بنز ML63 AMG و ب ام و X5 M و X6 M رقابت کند.

شتاب زیر پنج ثانیه

حداکثر سرعت این رنج روور ۲۶۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت آن ۴.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ماشین کمی بیشتر از ده لیتر در هر صد کیلومتر و میزان تولید دی اکسید کربن آن ۲۹۹ گرم در هر کیلومتر است.

نیروی موتور از طریق جعبه دنده هشت سرعته ساخت ZF به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. دنده ها را می‌توان با دسته‌هایی که پشت فرمان قرار گرفته هم کنترل کرد. با تغییراتی که در این جعبه دنده داده شده، دنده‌ها در فاصله کمتری از جعبه دنده معمولی رنج‌روور عوض می‌شوند.

اگزوزهای SVR دو مرحله‌ای و با سوپاپ‌هایی است که به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود و صدایش شبیه به ماشین‌های مسابقه‌ای است. لندروور می‌گوید شاسی ماشین را هم متناسب با روحیه اسپرت ماشین تقویت کرده و از سیستم تعلیق هوایی (Air Suspention) در آن استفاده شده است.

برای بهتر کردن عملکرد ماشین هنگام پیچیدن، لندروور به جای میل تعادل از یک سیستم الکترونیکی تعادل با پمپ‌های هیدرولیک در هر محور استفاده می‌کند که به طور دائمی تعادل ماشین را حفظ می‌کند. چرخ‌های ماشین به صورت استاندارد ۲۱ اینچی با لاسیتکی ۲۷۵/۴۵R21 است اما می‌توان آن را با چرخهای ۲۲ اینچی و لاستیک ۲۹۵/۴۰ R22 هم سفارش داد. ترمزها هم برمبو با شش پیستون برای هر چرخ است.

برای متفاوت کردن SVR از رنج‌روور اسپرت، طراحان لندروور تغییراتی در ظاهر ماشین داده‌اند. از جمله سپر جلو عوض شده و ورودی‌های هوای بزرگتر شده است. جلوپنجره هم کمی تغییر کرده و سپر عقب هم با دیفیوزرهای تازه، بال عقب و چهار اگزوز شخصیت منحصر به فردی به SVR داده است.

در داخل خودرو هم صندلی‌های اسپرت به جای صندلی‌های معمولی قرار داده شده و خودرو به صورت استاندارد با تزیین آلومینیوم عرضه می‌شود و می‌توان تودوزی‌های چرم را در چهار رنگ مختلف سفارش داد.

رنج‌روور قوی‌ترین مدل خود را چند روز دیگر در جشنواره خودروهای کلاسیک پبل بیچ در کالیفرنیا رونمایی می‌کند و از پاییز امسال آن را به خریداران عرضه خواهد کرد.