مالکان کارخانه جیپ از امریکن موتورز گرفته تا کرایسلر، دایملر، سربروس همیشه می‌خواستند درهای بازار جهانی را به روی این مارک آمریکایی باز کنند. اما جهان هیچوقت برای ماشین‌های بزرگ و پرمصرف جیپ اشتهای کافی نداشت. این بار فیات با خودرویی کوچک می‌خواهد این بار را به منزل برساند. 
با انتشار اولین عکس‌ها پیش از رونمایی رسمی این خودرو برای شما درباره اهمیت این مدل برای گروه خودروسازی کرایسلر-فیات نوشتیم و حالا این خودرو به طور رسمی در نمایشگاه ژنو رونمایی شده است. 
نام مدل جدید جیپ رنه‌گید است. این خودرو کوچکترین و ارزانترین مدل جیپ است و جیپ می‌خواهد با آن از مرز فروش یک میلیون دستگاه خودرو در سال عبور کند. این خودرو همچنین اولین مدل جیپ خواهد بود که خارج از خاک آمریکا ساخته می‌شود. علاوه بر کارخانه فیات در ملفی ایتالیا، در کارخانه‌های این شرکت در برزیل و چین هم تولید می‌شود. 

مدیران جیپ می‌گویند هنوز از سوی طرفداران جیپ درباره این مدل انتقادی نشنیده‌اند و می‌گویند تمرکز این مدل بر بازارهای جهانی دلیل بر کاهش محبوبیت این خودرو در آمریکا نیست. 
در طراحی خودرو از عناصر آشنای جیپ استفاده شده که از همه بیشتر با مدل ویلیز در جنگ جهانی دوم مشهور شد؛ ماشینی که قابلیت فوق‌العاده‌اش در خارج از جاده به امضای مدلهای بعدی جیپ تبدیل شد. 
رنه‌گید بر روی پلتفرم مشترکی با فیات ۵۰۰ ال ساخته می‌شود که قرار است شاسی‌بلند کوچک شهری از سری مدلهای ۵۰۰ باشد و سال چند ماه دیگر رونمایی خواهد شد. مدیران جیپ می‌گویند رنه‌گید یک آف-رود واقعی است. 
رنه‌گید با چهار موتور ۱.۴ لیتری، ۲.۴ لیتری، ۱.۶ لیتری و دو لیتری و هفت قدرت مختلف در بازارهای جهانی عرضه می‌شود. ضعیفترین مدل ۱۰۸ اسب بخار و قوی‌ترین ۱۸۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که تنها مدلی است که از این خودرو به بازار خاورمیانه عرضه می‌شود. 

نیروی موتور از طریق دو جعبه دنده دستی شش سرعته یا اتوماتیک ۹ سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. بعضی ماشین‌ها در اروپا و آسیای جنوب شرقی با جعبه دنده پنج سرعته دستی عرضه می شود. هنوز اطلاعاتی درباره عملکرد رنه‌گید با این موتورها منتشر نشده است. 
این جیپ را می‌توان دو دیفرانسیل هم سفارش داد که در این صورت تنها دنده اتوماتیک روی این مدلها نصب می‌شود. برای افزایش قابلیت خارج از جاده می‌توان آپشن «تریل ریتد تریل هاوک» را برای این ماشین سفارش داد که در این صورت ارتفاع ماشین کمی بیشتر است.  
فروش رنه‌گید از پاییز امسال و از اروپا آغاز می‌شود و تا زمستان به دیگر بازارهای جهان عرضه خواهد شد.