رنو قصد دارد با همکاری کارخانه انگلیسی کیترهم، تا سه سال دیگر مدل اسپرت آلپین را به بازار عرضه کند. استفان نورمن، مدیر رنو به مجله انگلیسی اتوکار گفته این خودرو به اندازه مزدا MX-5 (در بعضی بازارها میاتا) چابک خواهد بود و به نظر می‌رسد رقیبی مستقیم برای پورشه باکستر و آئودی تی‌تی باشد.

رنو کانسپت آلپین را شش ماه پیش رونمایی کرد تا ایده‌ای از این خودروی اسپرت را به نمایش بگذارد. {+} ماه گذشته هم قرار شد این کارخانه خودروی اسپرت خود را با همکاری کیترهم، خودروساز کوچک انگلیسی بسازد.

کانسپت آلپین موتوری شش سیلندر با حجم ۳.۵ لیتر و قدرت ۳۹۵ اسب بخار داشت. موتور مدلی که به بازار عرضه خواهد شد ضعیفتر است و گفته می‌شود ۲۵۰ اسب بخار نیرو دارد و قیمتش ۵۰ هزار پوند خواهد بود.

تأکید رنو بر ساخت خودرویی با هویت فرانسوی است تا بتواند از نظر ظاهری امکان متفاوتی نسبت به ماشین‌های آلمانی برای خریداران فراهم کند. رنو از سال ۲۰۰۷ در نظر داشت مارک آلپین را احیا کند اما رکود در اقتصاد جهان مانع از پیشرفت این پروژه شد، اما زمانی که رنو بازار را برای عرضه یک خودروی اسپرت مناسب دید، طرح اولیه قدیمی شده بود و نیاز به طرحی تازه بود.