رنو پیش از رونمایی از اولین مدل برند اسپرتش، آلپین، عکسهایی از این خودرو را همراه با نام آن منتشر کرد. مدل دو نفره جدید آلپین با نام A110 به بازار عرضه می‌شود که یادآور کوپه‌ای پرافتخاری است که کارخانه فرانسوی با آن در مسابقات رالی در دهه هفتاد میلادی درخشید.

رنو امیدوار است با ای۱۱۰ جدید بتواند با خودروهایی نظیر آئودی تی‌تی و پورشه ۷۱۸ کیمن رقابت کند و اعتبار مارک رنو را افزایش دهد.

قرار است این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو به طور رسمی رونمایی شود. همانطور که انتظار می‌رفت ظاهر خودرو تقریبا بدون هیچ تغییری، به کانسپت «آلپین ویژن» شبیه است که در سال ۲۰۱۶ نمایش داده شد.

رنو آلپین ای۱۱۰

سبک و پرشتاب

مشخصات فنی ماشین هم هفته آینده و بعد از رونمایی اعلام خواهد شد. اما پیش بینی می‌شودشتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت خودرو ۴.۵ ثانیه باشد و احتمالا موتورش ۱.۸ لیتری است و ۲۵۰ اسب بخار قدرت دارد. ظاهرا رنو بعدا یک مدل اسپرت‌تر از این خودرو را هم با موتور ۳۰۰ اسب بخاری هم از این خودرو خواهد ساخت.

این اولین مدلی است که رنو با برند «آلپین» به بازار عرضه می‌کند. آلپین یک خودروساز مستقل فرانسوی بود که از سال ۱۹۵۵ ماشین می‌ساخت. رنو آن را در سال ۱۹۷۳ خرید اما تولیدش در سال ۱۹۹۵ به دلیل فروش کم متوقف شد. حالا رنو با احیای برند آلپین می‌خواهد سهمی از خودروهای اسپرت لوکس داشته باشد و خودروهای گرانتری بسازد.

ای ۱۱۰ قرار است اواخر سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود و رنو امیدوار است بتواند سالی سه هزار دستگاه از آن بفروشد.