مدیر طراحی رنو همزمان با رونمایی از شاسی بلند کولئوس در نمایشگاه خودروی تهران از احتمال ایجاد مرکز طراحی این خودروساز فرانسوی در ایران خبر داد. او البته گفت برای پاسخ به این سوال هنوز خیلی زود است.

لورنس ون دن اکر در نشستی با خبرنگاران گفت «رنو هم‌اکنون در حال مطالعه برای بازار ایران و امکان‌سنجی درباره ایجاد مرکز طراحی خود در این کشور است.»

لورنس ون دن اکر

لورنس ون دن اکر

او با بیان اینکه رنو علاوه بر پاریس در چند کشور از جمله هند و کره جنوبی مرکز طراحی ایجاد کرده است، گفت «هدف از ایجاد مراکز طراحی خودرو در کشورهای مختلف، آشنایی با سلایق و نیازهای مردم در کشورهای هدف است.»

قائم مقام رنو در حوزه طراحی محصول هدف از سفر به ایران را آشنایی بیشتر با ذائقه مصرف‌کنندگان ایرانی و نیازهای بازار ایران عنوان کرد.

استودیوی طراحی رنو

او درباره روند طراحی خودرو گفت «فرایند طراحی یک خودروی جدید از ابتدا تا انتها حدود چهار سال زمان می‌برد. در سال اول طراحی یک خودروی جدید مطالعه در زمینه ویژگی‌های فنی و مشخصات خودرو با توجه به روند تکنولوژی و نیازهای مشتریان صورت می‌گیرد. پس از آن حدود ۱۰ تا ۱۵ طراحی اولیه انتخاب شده و و از این تعداد حدود دو تا سه ماکت خودرو در ابعاد واقعی ساخته می‌شود.»

«از دو تا سه ماکت ساخته شده در نهایت یکی به عنوان محصول نهایی انتخاب شده و پس از آن فرایند صنعتی‌سازی خودرو آغاز و حدود دو سال طول می‌کشد تا خودروی طراحی شده تبدیل به محصول نهایی و قابل استفاده شود.»

رنو کولئوس در نمایشگاه پاریس

رنو کولئوس در نمایشگاه پاریس

رونمایی از رنو کولئوس

قائم مقام رنو با بیان اینکه در تیم طراحی رنو در پاریس بیش از ۵۰۰ نفر از ۳۰ کشور از جمله یک زن ایرانی فعال هستند گفت «موضوع محوری در فرایند طراحی محصولات رنو توجه به انسان و زندگی اعم از عشق، خانواده، کار و سرگرمی است.»

همزمان با حضور لورنس ون در آکر نگین خودرو از کولئوس، جدیدترین محصول رنو در ایران رونمایی کرد. این خودرو قرار است با قیمت ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار ایران فروخته شود.

جمشید حسینی مدیرعامل شرکت نگین خودرو در حاشیه این نمایشگاه از هدف‌گذاری رنو برای افزایش سهم در بازار ایران خبر داد. او گفت سهم رنو از بازار ایران نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد کرده است و پیش‌بینی کرد تا پایان سال، رنو بتواند بیست درصد از بازار خودروهای وارداتی به ایران را به دست آورد.

منبع: ایسنا