رنو تصاویر و بخشی از اطلاعات فنی سدان جدید خود، تالیسمان را پیش از رونمایی آن در نمایشگاه فرانکفورت منتشر کرد. تالیسمان قرار است جایگزین مدل کم اقبال لاگونا شود و تا پایان سال جاری میلادی به بازار اروپا عرضه خواهد شد. این خودرو با ماشین‌هایی نظیر فولکس‌واگن پاسات و مزدا ۶ رقابت خواهد کرد.

رنو می‌گوید نام تالیسیمان به معنای «طلسم» را هم به خاطر معنی‌اش که بیانگر محافظت و قدرت است انتخاب کرده و هم به خاطر اینکه در نقاط مختلف دنیا به راحتی می‌توان آن را تلفظ کرد. رنو این نام را پیش از این برای مدلی چهار در در بازار چین هم استفاده کرده است.

جلوی ماشین براساس الگوی تازه‌ای خانواده رنو طراحی شده است. نمونه‌ای از آن در شاسی بلند قاجار دیده شد و نسل بعدی مگان هم براساس همین الگو طراحی خواهد شد. سقف ماشین براساس مد روز چهار درهای جدید شیب‌دار است و چراغ‌های ال‌ائی‌دی بزرگ در عقب شخصیت منحصر به فردی به ماشین داده است. تلاش رنو القای شخصیتی لوکس و محکم از این سدان است تا بتواند با آن با سدان‌های آلمانی نظیر فولکس واگن پاسات و فورد موندئو رقابت کند.

داخل لوکس

داخل خودرو هم با همین هدف طراحی شده است. یک نمایشگر ۸.۷ اینچی در داشبورد اطلاعات سیستم سرگرمی و برخی کنترل‌ها را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این نمایشگر از مدل جدید «اسپاس» به امانت گرفته شده است. خودرو همچنین به نمایشگر اطلاعات خودرو روی شیشه جلو و سیستم صوتی سراند یا فراگیر مارک «بوز» مجهز است. از دیگر امکانات لوکس ماشین، سیستم پارک نیمه اتوماتیک و کیلومتر‌شمار دیجیتال است.

رنو می‌گوید تالیسمان بیشترین فضای داخل خودرو را در کلاس خود دارد و صندوق عقبش ۶۰۸ لیتر است. رنو همچنین به داشتن سیستم‌های ایمنی فعال بسیار خوب مشهور است و می‌گوید تالیسمان در این بخش هم شاگرد اول کلاس خود است.

رنو تالیسمان را با دو موتور بنزینی و سه موتور دیزل عرضه می‌کند. موتورهای دیزل چهار سیلندر ۱۰۸ اسب بخاری مدل dCi 110 کم مصرف‌ترین موتور است که تنها ۹۵ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کند. این موتور را می‌توان با دو جعبه دنده شش سرعته دستی یا اتوماتیک سفارش داد. دو موتور دیزل دیگر ۱.۶ لیتری است که در مدلهای dCi 160 و dCi 130 عرضه می‌شود. جعبه دنده مدل دی‌سی‌آی ۱۶۰ شش سرعته اتوماتیک با کلاچ دوگانه است.

بازگشت سدان

رنو می‌گوید سیستم دو دیفرانسیل را نیز در این مدل ارائه می‌دهد و عملکرد ماشین را می‌توان در حالت‌های، کامفورت یا راحت، اسپرت، اکو و نیوترال یا میانه تنظیم کرد.

رنو چند سالی است که قرار است یک سدان جدید را جایگزین لاگونا کند. اولین بار در سال ۲۰۱۲ درباره چنین مدلی صحبت شد. این مدل در حرکت رنو به سمت تبدیل شدن به یک خودروساز لوکس‌تر نقشی کلیدی دارد. فروش سدان کنونی رنو، لاگونا، بسیار کم است. در پنج ماه اول سال جاری میلادی رنو اندکی بیش از پنج هزار دستگاه لاگونا فروخته است. برای مقایسه فروش فولکس واگن پاسات در همین مدت نزدیک به نود هزار دستگاه بود.

فروش سدان‌ها به طور کلی در بازار اروپا رو به کاهش است. رنو امیدوار است در سال اول عرضه تالیسمان حدود چهل هزار دستگاه از آن بفروشد. قرار نیست این خودرو به اروپا صادر شود. قیمت ماشین هنوز اعلام نشده اما رسانه‌های فرانسوی می‌گویند قیمت پایه آن ۲۷ هزار یورو است.