این رنوی کپتور (Captur)،  محصول جدید رنو است. شاسی بلند کوچکی که براساس مدل جدید کلیو  این کارخانه ساخته شده و قرار است با پژو ۲۰۰۸ رقابت کند. رنو اعلام کرده این خودرو را در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد کرد و آن را از تابستان آینده به بازار عرضه می‌کند. 
کپتور دومین مدلی است که بعد از کلیو با فلسفه جدید طراحی رنو ساخته می‌شود. ظاهر جدید رنو کار لورنز وان دن آکر، طراح هلندی است که سه سال است مسئول طراحی رنو شده و وظیفه‌اش جذاب‌تر کردن ماشین‌های این کارخانه است. 
رنو می‌گوید این ماشین یک «کراس‌اوور شهری» است. «ترکیبی است از جادار بودن یک خودروی خانوادگی، موقعیت رانندگی یک شاسی بلند و چابکی یک هچ‌بک». کپتور روی شاسی کلیو ساخته می‌شود که کمی بلندتر شده است. طول ماشین ۴ متر و ۱۲ سانتی‌متر است و ارتفاع ماشین هم بیشتر شده است. 
رنو می‌گوید امکاناتی که به صورت استاندارد در این خودرو ارائه می‌شود با ماشین‌های بزرگ‌تر برابری می‌کند. رنو همچنین به سیستم ورود بدون کلید،  سیستم نیم کلاچ اتوماتیک در سربالایی، و سنسور پارک در این خودرو اشاره کرده اما مشخص نیست آیا این‌ها به صورت استاندارد عرضه می‌شود یا امکاناتی سفارشی است. 

اطلاعاتی درباره موتورهای این مدل هم ارائه نشده است. اما انتظار می‌رود موتورها همانی باشد که در مدل کلیو عرضه می‌شود که یک موتور ۱.۲ لیتری چهار سیلندر یا موتور ۹۰۰ سی‌سی سه سیلندر  با سیستم توربو است. یک موتور ۱.۴ لیتری دیزل با آلودگی کم دی اکسید کربن هم با این خودرو عرضه خواهد شد. 

رنو که خود زمانی مدل‌هایش را با عدد نامگذاری می‌کرد در بیانیه‌ای که به نظر طعنه‌ای به رقیب هموطنش پژو است، می‌گوید عددگذاری برای مدل‌ها راه را بر خیال‌پردازی می‌بندد و به همین دلیل این کارخانه روش نامیدن مدل‌هایش را سال‌ها است عوض کرده است. 
انتخاب نام کپتور (یا با لهجه فرانسوی کپتوق) یک سال طول کشید و برای این کار از مشاوران ادبی، جامعه شناسان و نشانه‌شناسان کمک گرفته شد. فهرست صد نام پیشنهادی در دو مرحله ابتدا به ۳۰ نام و سپس به دو نام کاهش یافت و دست آخر هییت مدیره نام کپتور را برای این ماشین برگزید. 
با اینکه به نظر می‌رسد رنو مدل کپتور را برای رقابت با پژو  ساخته‌ است، اما این ماشین در حقیقت تهدیدی برای مدل‌های جوک و قشقایی هم به حساب می‌آید، ماشین‌هایی که توسط نیسان شریک رنو ساخته می‌شود.