رنو با معرفی تیم جدیدش در فرمول یک اعلام کرد برای فتح سکو در این رقابت‌ها برنامه‌ای سه ساله و برای قهرمانی برنامه‌ای پنج ساله دارد. خودروساز فرانسوی با در اختیار گرفتن تیم لوتوس، بعد از مرسدس و فراری سومین خودروسازی است که در این فصل به رقابت خواهد پرداخت.

همزمان تیم جولیون پالمر و کوین مگنوسن را به عنوان رانندگان این تیم در فصل ۲۰۱۶ معرفی کرد. با رسمی شدن ترکیب رانندگان، رفتن پاستور مالدونادو، راننده ونزوئلایی هم از این تیم رسمی شد. او به دلیل از دست دادن حامی مالی‌اش، شرکت ملی نفت ونزوئلا، مجبور به ترک تیم و مسابقات فرمول یک شد. همراه پالمر و مگنوسن، استبان اوکون هم به عنوان راننده رزرو در کنار تیم خواهد بود.

رنو پیست مسابقات فرمول یک را در سال ۲۰۱۰ ترک کرد و همراهی خود با این رقابت‌ها را تنها به عنوان سازنده موتور ادامه داد. تابستان گذشته بعد از اینکه تیم ردبول به خاطر عملکرد موتورهای رنو با این کارخانه اختلاف پیدا کرد، شایعه شد کارخانه فرانسوی تصمیم دارد به طور کلی از مسابقات کنار بکشد. اما حالا رنو با یک تیم کامل به بالاترین سطح مسابقات اتومبیلرانی بازگشته است.

ترکیب رانندگان تیم فرمول یک رنو

کارلوس گون، مدیر رنو در مراسم رونمایی از خودروی این تیم اعلام کرد هدف این شرکت از بازگشت به فرمول یک استفاده از این بستر برای تبلیغ مارک رنو است. این کارخانه در آسیا و به خصوص چین و هند سرمایه‌گذاری زیادی کرده است و می‌خواهد از این ورزش که در این منطقه از جهان بسیار پرطرفدار است حداکثر استفاده تجاری را ببرد.

نگاه مدیر رنو به موفقیت بلندپروازانه و در عین حال واقع بینانه است. او میداند که فاصله ماشینش با مرسدس بسیار زیاد است، ولی همزمان می‌گوید هدفش از آمدن پیروزی است.

«ما فقط برای شرکت در مسابقات نیامده‌ایم. ما آمده‌ایم تا در بالاترین سطح رقابت کنیم و در نهایت برنده شویم.»

براساس برنامه‌ای که اعلام شده رنو سه فصل فرصت دارد تا رانندگانش را به روی سکو بفرستد و در پایان برنامه‌ای پنج ساله قهرمان فرمول یک شود.

رانندگان تیم هم نگاهی واقع‌بینانه دارند. جویلون پالمر، که برای اولین فصل در رقابت‌ها شرکت می‌کند می‌گوید پیش‌بینی برایش سخت است.

ماشین سال ۲۰۱۶ رنو

«چون تازه تیم را از لوتوس تحویل گرفته‌ایم، پیش بینی برایم سخت است. تیم سال گذشته در شرایط بدی بوده، اما فضا در رنو و در تیم مثبت است. ولی ما اول باید ببینیم دو هفته دیگر و با آغاز تست‌ها در کجا ایستاده‌ایم»

پالمر پیش از دست به دست شدن مالکیت تیم با آن قرارداد بسته بود و برعکس مالدونادو از جایگاه خود مطمئن بود. اگرچه وقتی مالکیت تیم تغییر کرد خیالش از بابت مشکلات بسیار زیاد تیم راحت شد و حالا با پشتوانه مالی و فنی رنو، فرصت بهتری برای نشان دادن خود دارد.

کوین مگنوسن که در آخرین لحظه و بعد از رفتن مالدونادو به تیم پیوست. او تا پارسال راننده رزرو تیم مک‌لارن بود اما تیم انگلیسی قرارداد او را تمدید نکرد و گفت دلیلش این است که نمیخواهد فرصت بهتر را از راننده دانمارکی بگیرد. به همین دلیل او پارسال از مسابقات دور بود و حالا از اینکه دوباره فرصتی برای راندن ماشین فرمول یک به او داده شده، خوشحال است.

«شروع دوباره خوب است. از اینکه با این تیم هستم خوشحالم. این یک فرصت فوق‌العاده است. این بار احساس راحتی بیشتری می‌کنم و فشاری که احساس می‌کنم از بار اول که با مک‌لارن بودم کمتر است.»

اظهار نظر کارلوس گون درباره فرناندو آلونسو، راننده مکلارن به شایعات زیادی دامن زد. آقای گون در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور راننده اسپانیایی گفت او هر موقع که بخواهد می‌تواند به تیم برگردد اما اضافه کرد که این تصمیم برعهده او نیست. آلونسو دو بار در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ با رنو قهرمان جهان شد و بعد از رفتن از این تیم سالهای پر فراز و نشیبی داشته است.