رنو قصد دارد با‌عرضه یک سدان بزرگ با خودروهایی نظیر فولکس‌واگن پاسات رقابت کند. این مدل که هنوز نامی برایش انتخاب نشده است، بزرگ‌تر از رنو لاگونا خواهد بود و در صورت تأیید مدیران رنو تا سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهد شد. 
استیفن نورمن، مدیر بازاریابی رنو می‌گوید هدف کارخانه فرانسوی رقابت با پاسات است. پاسات در سال ۲۰۱۱ دومین مدل پرفروش در آلمان و بعد از واکسهال (اپل) اینسیگنیا و ب ام و سری ۳، سومین مدل پرفروش در کلاس سدان‌های بالاتر از متوسط در بریتانیا بود. این ماشین گزینه‌ای در برابر خودروهای پرفروش در این کلاس است و با‌عرضه خودرویی کاملاً جدید توانسته موقعیت خوبی در بازار به دست آورد. آقای نورمن معتقد است محصول جدید رنو  هم باید در مسیری که پاسات در پیش گرفت حرکت کند و گزینه‌ای متفاوت از پرفروش‌های این بخش از بازار به خریداران عرضه کند. 
به احتمال زیاد این ماشین اشتراک زیادی به رنو-سامسونگ اس‌ام‌۷  (گالری پایین) خواهد داشت که توسط شریک کره‌ای رنو فقط در کره‌جنوبی عرضه می‌شود. 
همچنین گفته می‌شود رنو در مراحل نهایی ساخت کانسپتی برای نسل جدید لاگونا است که قرار است در سال ۲۰۱۵  به بازار عرضه شود. معلوم نیست این خودرو صندوق‌دار خواهد بود یا هاچ‌بک. گفته می‌شود که سیستمی شبیه به سیستم «تویین دور» اشکودا سوپرب هم برای این ماشین ساخته می‌شود. در حالت تویین دور، صندوق عقب در دو حالت باز می‌شود و می‌توان تنها صندوق را باز کرد یا مانند یک خودروی هاچ‌بک صندوق را با شیشه عقب بالا برد تا دسترسی به داخل خودرو فراهم شود. 
این شایعه هم وجود دارد که نسل بعدی لاگونا با نام دیگری به بازار عرضه شود.