نگین خودرو، نماینده خودروهای رنو در ایران با مراسمی از وارد کردن رنو سیمبل خبر داد. سیمبل نسل دوم ال۹۰ است که از ابتدای سال ۲۰۱۳ به بازارهای جهانی عرضه شده است. جمشید حسینی، مدیرعامل نگین خودرو اعلام کرد این خودرو در سه تیپ مختلف و با قیمت حدود ۶۷ میلیون تومان تا ۷۵ میلیون تومان فروخته خواهد شد. 
مدلی که به ایران وارد می‌شود موتور ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۰۵ اسب بخار دارد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۵ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن ۱۲ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی ماشین ۶.۶ لیتر در هر صد کیلومتر است. 
برگ برنده سیمبل که در کارخانه رنو در ترکیه ساخته می‌شود فراهم کردن امکانات خوب در کنار قیمتی پایین است. قیمت پایه این ماشین با دنده اتوماتیک در امارات ۳۸ هزار و ۵۰۰ درهم است که معادل ریالی آن ۳۵ میلیون تومان است. 

مدیر نگین خودرو هم در روز رونمایی از سیمبل در ایران بر قیمت پایین این خودرو تاکید کرد و گفت «مصرف کننده‌ای که بخواهد ۶۸ میلیون تومان بدهد، به جای خودروی چینی، مطمئنا محصول فرانسوی را انتخاب می‌کند.»
نگین خودرو در حال حاضر مدلهای سفران، فلوئنس، داستر و اسکالا (کلیو) را از کارخانه فرانسوی در ایران می‌فروشد. رنو کپچر، محصول دیگر رنو توسط ایران خودرو به ایران وارد شده است. 
آقای حسینی گفت محصول بعدی که این شرکت در صدد وارد کردن آن به ایران است، شاسی بلند قاجار است. او درباره زمان فروش و قیمت این خودرو اطلاعاتی نداد. درباره رنو قاجار {اینجا} بیشتر بخوانید. 
عکس بالای صفحه: مجید عسگری‌پور – خبرگزاری مهر