رنو با رونمایی از یک کانسپت کوپه در نمایشگاه پاریس، مسیر طراحی مدلهای آینده‌اش را نمایش داد. رنو این کانسپت که نامش ترزور (Trezor) است، موفقیتی که با سری کنونی مدلهایش به دست آورده را تکرار کند.

مدلهای کنونی رنو براساس کانسپت «دزیر» طراحی شده است که در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد. اولین مدلی که براساس این کانسپت ساخته شد، کلیو بود که قرار است نسل جدید آن در سال ۲۰۱۸ عرضه شود. این بار کانسپت «ترزور» الگوی طراحی کلیو خواهد بود.

لوران وان دن آکر، مدیر طراحی رنو می‌گوید این بار تاکید بر ارتباط خودرو با وب، فن‌آوری خودران و سلامت راننده است. نسل جدید ماشین‌های رنو بیشتر کارهای راننده را به طور خودکار انجام خواهد داد.

«قواعد عوض شده است. ما باید فضا برای فن‌آوری‌های خودران ایجاد کنیم. تعداد نمایشگرها را بیشتر کنیم و از تکنولوژی‌های بیشتری استفاده کنیم و همزمان کیفیت را افزایش دهیم. این چالش بزرگ و همزمان فرصتی خوب برای ما است.»

renault_trezor_01

 

ادامه موفقیت

کار وان در آکر نسبت به بار قبل راحت‌تر است. کانسپت ترزور نشان می‌دهد او قصد ندارد همه چیز را از نو شروع کند. بلکه هدفش تکمیل موفقیتی است که با نسل کنونی مدلهای رو به دست آورده است. رنو با سری کنونی محصولاتش توانسته است در چهار سال گذشته فورد را پشت سر بگذارد و پیش از فولکس‌واگن، دومین خودروساز پرفروش در اروپا شود.

پیش‌بینی نهایی ظاهر مدلهای رنو از روی این کوپه الکتریکی راحت نیست. اما معلوم است که چراغ‌های ماشین نازک‌تر خواهد شد و تاکید بر آرم رنو در جلوی خودرو بیشتر می‌شود.

renault_trezor_03

با اینکه ترزور یک سوپراسپرت لوکس است، اما رنو قصد ندارد محصولاتش را از سطح کنونی لوکس‌تر بسازد و همچنان خودروسازی برای عموم مردم باقی خواهد ماند.

توانایی‌های فنی کانسپت ترزور به اندازه ظاهرش مورد توجه نیست. با این حال کارخانه از این فرصت هم برای نمایش جهت‌گیری استراتژی آینده خود استفاده کرده است و آن استفاده بیشتر از قوای محرکه الکتریکی است. ترزور از یک موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که معادل ۳۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور به چرخهای عقب منتقل می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت خودرو با این موتور زیر چهار ثانیه است.

renault_trezor_04