رنو در نمایشگاه خودروی بوینس آیرس در آرژانتین، از وانت دوکابینه «داستر اروچ» رونمایی کرد. این وانت توسط تیم طراحی رنو در آمریکای جنوبی طراحی شده و بر روی شاسی مدل موفق داستر ساخته می‌شود.

اگرچه داچیا پیش‌تر مدل لوگان را به صورت وانت به بازار عرضه کرده، اما این اولین وانتی است که با مارک رنو قرار است به بازار عرضه شود. داستر در بازارهای جهانی مخصوصا در آمریکای جنوبی فروش خوبی داشته و برای رنو منطقی بود براساس این موفقیت مدل تازه‌ای به بازار عرضه کند.

آشوانی گوپتا، مدیر ماشین‌های باری سبک رنو در نمایشگاه بوئنس آیرس گفت « مدل جدید اولین وانت رنو است و قدم دیگری از کارخانه در حرکت به سوی بازارهای جهانی است. با داستر اروچ، رنو به بازار جهانی وانت وارد می‌شود که رقابت در آن بسیار شدید است.»

داستر اروچ بین وانت‌های نیم تنی و یک تنی قرار دارد. رنو میزان گنجایش بار ماشین را اعلام نکرده اما می‌گوید با وانت‌های بزرگ‌تر قابل مقایسه است.  وانت رنو تا پایان سال جاری میلادی با دو موتور ۱.۶ لیتری و دو لیتری چهار سیلندر به بازار عرضه خواهد شد.

 
 

ساندروی اسپرت

همزمان رنو در بوینس آیرس از مدل اسپرت ساندرو رونمایی کرد. ساندرو آر‌.اس.۲، اولین مدل «رنو اسپرت»، بخش تقویت خودروی رنو، است که خارج از اروپا عرضه می‌شود. رنو می‌گوید این مدل را تنها برای بازار آمریکای جنوبی ساخته است.

تغییرات ظاهری شامل چراغ و جلوپنجره تازه، بال روی سقف و یک دیفیوزر تزیینی در عقب خودرو است. در داخل هم تودوزی، فرمان و قطعات پلاستیکی با ترکیب رنگ‌های طوسی و قرمز تزیین شده است و پدال‌های ماشین هم اسپرت شده است.

رنو حجم موتور را اعلام نکرده اما می‌گوید این موتور چهار سیلندر ۱۴۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده شش سرعته به چرخهای جلو منتقل می‌شود.