رنو در آستانه برگزاری مسابقه ۲۴ ساعته لومان در پیست سارت در فرانسه کانسپت جدید از «آلپین»، خودروی اسپرت خود را رونمایی کرد. این کانسپت که نامش «آلپین سلبریشن» است مبنایی برای ساخت اولین مدل آلپین است که در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهد شد.

کانسپت با الهام از آلپین A110 طراحی شده که ۵۴ سال پیش ساخته شد و در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد میلادی چندین مقام در مسابقات مختلف رالی به دست آورد. آلپین که امسال شصتمین سال تاسیس خود را جشن می‌گیرد، حالا تحت مالکیت رنو است و رنو با آن از سال آینده به بازار خودروهای اسپرت وارد می‌شود.

ماشین از جلو و کنار بسیار به آلپین A110  شبیه است اما نمای پشت آن مدرن است. طراح خودرو آنتونی ویلن است و می‌گوید هدفش پررنگ کردن شش دهه افتخار حضور آلپین در رقابت‌های اتومبیلرانی بوده اما همزمان می‌خواسته ماشین «ورای علاقه‌مندان به مسابقات اتومبیلرانی هم مخاطبان را جلب کند.»

رنو به جز اینکه می‌گوید این ماشین موتور وسط است، جزییات بیشتری از قابلیت‌های فنی آن منتشر نکرده است. رنو سه سال پیش هم یک کانسپت آلپین دیگر ساخته بود که آن خودرو از موتور شش سیلندر مدل مسابقه‌ای رنو مگان نیرو می‌گرفت که نیرویش به هر چهار چرخ منتقل می‌شد. البته نمونه‌هایی از آلپین در حال آزمایش با یک موتور چهار سیلندر بنزینی هم دیده شده است.

احتمال داده می‌شود این خودرو از موتوری دو لیتری با قدرتی حدود ۲۵۰ اسب بخار استفاده کند و ممکن است ماشین تنها با دنده اتوماتیک عرضه شود.

پروژه آلیپن فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. ایده احیای آلپین از کارلوس تاوارس، مدیر پیشین رنو بود. او اما به خاطر اختلاف نظرش با کارلوس گون، مدیر گروه رنو-نیسان از شرکت رفت و به پژو پیوست.

ایده اصلی این بود که از سابقه این مارک و محبوبیتش در فرانسه استفاده شود. خریداران مخصوصا در بازارهای در حال توسعه به خودروهایی که دارای سابقه و اعتبار تاریخی هستند روی خوش نشان می‌دهند و تاوارس امیدوار بود از این اقبال برای عرضه جهانی خودرو استفاده کند.

رنو هم از اعتبار موفقیت این پروژه می‌توانست خود را قدری در بازار بالاتر بکشد و محصولاتش را لوکس‌تر و گران‌تر عرضه کند.

اما تاوارس همان موقع هم می‌دانست که عرضه یک خودروی اسپرت با قیمت حدود هفتاد هزار یورو، از نظر تجاری مانند راه رفتن روی مین است. به همین دلیل بود که او با شرکت انگلیسی، کیترهم، شریک شد تا با کمک این خودروساز اسپرت و تیم مسابقه اتومبیلرانی بتواند طرح را از نظر تجاری توجیه کند.

اما رابطه رنو با کیترهم به سرانجام نرسید و تاوارس هم از شرکت رفت. اما رنو همچنان پروژه را زنده نگه داشت و اعلام کرد به تنها ماشین را خواهد ساخت. این کارخانه می‌گوید از نتیجه همکاری‌اش با کیترهم در ساخت ماشین استفاده خواهد کرد. رنو اعلام کرده ماشین‌ها را در کارخانه آلپین در دیه‌پ خواهد ساخت.

رنو یکی از پرسابقه‌ترین کارخانه‌های خودروساز در مسابقات اتومبیلرانی است و از سطوح بسیار پایین تا بالاترین رده در فرمول یک حاضر است. استفاده از این تجربه برای ساخت خودروهایی اسپرت قدمی منطقی برای این کارخانه به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر رنو با احیای آلپین بار سنگینی را بلند می‌کند. چرا که این کارخانه از یک طرف باید غبار از مارکی پاک کند که دستکم بیست سال است از آن خبری شنیده نشده و از طرف دیگر باید با رقیبی همچون پورشه و آلفارومئو رقابت کند. همین مسئولیت اولین مدل آلپین را بسیار سنگین می‌کند.

لورن وندن آکر، مدیر طراحی رنو میگوید «این خودرو باید اساس مارک آلپین را محکم بنا کند. ما باید با این ماشین یک پورشه ۹۱۱ بسازیم. اگر این کار را دست انجام دهیم، آنوقت می‌توانیم به مدلهای نظیر پورشه پانامرا هم فکر کنیم.»