رنو با انتشار تصاویری از چهارمین نسل از مدل کلیو، اطلاعاتی درباره این خودرو را پیش از رونمایی رسمی آن در نمایشگاه پاریس، منتشر کرد.
این اولین خودرویی است که به طور کامل توسط لورن وندن آکر، مدیر طراحی جدید رنو طراحی شده است و اولین خودرویی است که با ظاهر جدید رنو به بازار عرضه خواهد شد. هدف در طراحی این خودرو قابل تشخیص‌تر بودن مارک رنو، لوکس‌تر بودن و زیبا‌تر کردن ماشین نسبت به نسل قبلی کلیو بوده است. 
رنو به شدت به موفقیت این مدل احتیاج دارد. رکود اقتصادی در اروپا بازار خودروسازان را به شدت در خطر قرار داده است اما کاهش فروش رنو نسبت به رقیبانش در بازار اروپا بسیار بیشتر است. در حالی که فولکس‌واگن در نیمه اول امسال تنها ۱.۹ درصد کمتر نسبت به سال گذشته ماشین فروخته، کاهش فروش رنو بیش از ۱۳ درصد برآورد شده است. 

فروش نسل فعلی کلیو، از دو نسل اول این مدل بسیار کمتر بوده است و رنو امیدوار است نسل چهارم کلیو بتواند توجه خریداران را دوباره به خود جلب کند. اگر چه به نظر می‌رسد کلیو به تنهایی برای بازگرداندن رنو از این سراشیبی قدرت کافی نداشته باشد، اما کارخانه فرانسوی امیدوار است موفقیت این خودرو برای مدتی رنو را از خطر سقوط حفظ کند. 
کلیو جدید بر روی پلت‌فرم به روز شده نسل فعلی ساخته می‌شود. این ماشین از نسل قبلی کشیده‌تر، کوتاه‌تر و پهن‌تر است. سیستم فنربندی آن نسبت به نسل سوم کلیو به طور کلی تغییر کرده و فرمان‌گیری ماشین تیز‌تر و دقیق‌تر شده است. 
رنو در طراحی نسل جدید خودروهای خود بیشتر بر لوکس بودن و اسپرت بودن ماشین تأکید خواهد کرد. نشانه‌هایی از این روند را می‌توان در کلیو جدید دید. بخش پشت ماشین از کانسپت اسپرت دزیر رنو الهام گرفته شده است و دستگیره درهای عقب به بالای در منتقل شده تا ماشین بیشتر اسپرت به نظر برسد. 

علاوه بر این فهرست آپشن‌هایی که خریدران می‌توانند با آن ظاهر ماشین خود را تغییر دهند هم طولانی‌تر شده است. علاوه بر رنگ‌های مختلف برای داخل ماشین، خریداران می‌توانند برای ماشین خود طرح‌های مختلف بر روی بدنه و همینطور دیفیوزر سفارش دهند. 
رنو در طراحی داخل ماشین به انتقادها از نسل سوم این خودرو واکنش نشان داده و کیفیت  پلاستیک‌ها و روکش صندلی‌ها را بهتر کرده است. به جز ارزان‌ترین مدل‌های کلیو، بقیه به یک سیستم مولتی‌مدیا با نمایشگر هفت‌ اینچی مجهز شده‌اند. نرم‌افزاری که این سیستم را مدیریت می‌کند با همکاری رنو و شرکت تام‌تام طراحی شده است و این امکان را دارد که گفته‌های راننده را به متن تبدیل کرده و آن را از طریق اس‌ام‌اس ارسال کند. 
مثل همیشه رنو به ایمنی اهمیت ویژه‌ای داده‌ است و کلیو را می‌توان با موتورهای مختلفی سفارش داد. کوچکترین موتور سه سیلندر ۹۰۰ سی‌سی است و کارخانه فرانسوی موتور ۱.۵ لیتری توربو دیزل خود را برای این ماشین کاملاً به روز کرده است. هر دو این موتورها حدود ۹۰ اسب بخار نیرو تولید خواهند کرد. یک موتور ۱.۲ لیتری بنزینی توربو هم از ابتدا برای این ماشین قابل سفارش است.