ولوو اعلام کرد فروشش در سال ۲۰۱۲ شش درصد کاهش یافت و پیش‌بینی کرده سال سختی پیش رو داشته باشد. 
ولوو اکنون تحت مالکیت کارخانه چینی جیلی است. جیلی این خودروساز سوئدی را دو سال پیش به قیمت یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار از فورد خرید. جیلی اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ یازده میلیارد دلار در این کارخانه سرمایه‌گذاری می‌کند تا فروشش را به هشتصد هزار دستگاه در سال برساند. 
اما آمار سال ۲۰۱۲ به هیچ وجه چنین آینده درخشانی را ترسیم نمی‌کند. اگرچه فروش ولوو در بازار آمریکا اندکی افزایش یافته است اما تعداد خودروهای فروخته شده در بازارهای مهمی مانند چین با نرخی دو رقمی کاهش یافته است. در حالی که ولوو برای فروش سالانه ۲۰۰ هزار خودرو  در چین برناهم ریزی می‌کند، فروش سال گذشته‌اش با ده درصد کاهش تنها ۴۱ هزار دستگاه بود. آمریکا همچنان بزرگترین بازار ولوو است که سال گذشته در آنجا ۶۷ هزار و ۲۷۳ دستگاه خودرو فروخت. 
ولوو در گزارشی که از عمل‌کرد سال گذشته خود منتشر کرده پیش‌بینی کرده در سال ۲۰۱۳ «در حالی که خودروسازان در تلاشند تا سهم خود را در بازارهایی افزایش دهند که از نظر اقتصادی ثبات ندارند، به نظر می‌رسد رقابت در صنعت خودروسازی به اندازه سال ۲۰۱۲ فشرده باشد.»
در چین ولوو به وضوح از ب ام و  و آئودی عقب افتاده و فروشش یک سوم این رقبای آلمانی است. ولوو سال گذشته استفان یاکوبی، مدیر آلمانی‌اش را اخراج کرد و هاکان ساموئلسون، سوئدی را به جای او نشاند. 
ولوو امسال دو مدل V40 و V40 کراس کانتری (عکس بالای صفحه) را به بازار عرضه کرد. اما این خودروها در کلاسی است که رقابت در آن بسیار سخت است و به تنهایی قادر به ایجاد تحول در وضعیت ولوو نبود. 
آقای ساموئلسون اکنون در حال کاهش هزینه‌ها و تولید است تا جلوی ضرر را بگیرد. کارخانه سوئدی پایان سال آینده میلادی مدل‌های جدیدی به بازار خواهد فرستاد و یک کارخانه در چین تاسیس می‌کند و مدیر این سازنده خودرهای لوکس سوئدی امیدوار است با این تحولات ولوو دوباره در مسیر پیشرفت قرار گیرد.