رولزرویس با معرفی یک کانسپت، ایده خود از لوکس‌ترین خودروی آینده را به نمایش گذاشت. در ادامه جشن صدسالگی ب ام و، رولزرویس که بخشی از این گروه خودروساز آلمانی است، ایده خود از مسیری که خودروهای لوکس در سده آینده طی خواهند کرد را به تصویر کشید.

رولزرویس این پروژه را «۱۰۳ ائی اکس» نامیده است. اما کانسپت با نام رولزرویس «ویژن نکست ۱۰۰» معرفی شد تا با کانسپت‌های مشابه ب ام و و مینی که همین نام را دارند هماهنگ باشد.

در تاریخ ۱۱۲ ساله رولزرویس این اولین باری است که این کارخانه ایده خود از آینده مدلهایش را به این شکل در قالب یک کانسپت معرفی میکند. رولزرویس می‌گوید در نگاهش به آینده به چهار اصل یک خودروی لوکس توجه کرده و آینده آنها را در این کانسپت پیش‌بینی کرده است.

«اختصاصی بودن، اتاق مجلل، حرکت راحت و ظاهر باشکوه» چهار اصلی است که رولزرویس در طراحی کانسپت در نظر گرفته است.

رولزرویس ۱۰۳ ائی اکس

نهایت شخصی‌سازی

رولزرویس برای پیشرفت در «شخصی‌سازی» خودروهایش در آینده، به گذشته نگاه کرده است؛ زمانی که خودروسازان لوکس در حقیقت اتاق سازانی بودند که خودرو را با سلیقه مشتری طراحی می‌کردند و آن را روی شاسی و موتور یک خودروساز قرار می‌دادند.

کانسپت رولزرویس با روشی مشابه، بدنه‌ای است که به سلیقه و سفارش مشتری ساخته شده و بر روی یک شاسی پیشرفته با قوای محرکه کاملا سازگار با محیط زیست سوار می‌شود.

بدنه این کانسپت را ژیل تیلور، مدیر طراحی رولزرویس طراحی کرده و می‌گوید تنها یکی از بسیار شکلی است که این رولزرویس می‌تواند داشته باشد.

حرکت بدون زحمت

رولزوریس در این بخش هم به پیشینه خود نگاه کرده است: روح سرخوشی. مجسمه‌ای که در سال ۱۹۱۱ بر پیشانی رولزرویس نقش بست و با الهام از «الانور تورنتون» ساخته شده بود، حالا با کمک هوش مصنوعی، نقش شوفر مجازی رولزرویس را بازی خواهد کرد.

شاسی ماشین از فیبرکربن ساخته شده است و به جای موتور دوازده سیلندر، دو موتور ۲۵۰ کیلو واتی الکتریکی محورهای جلو و عقب را حرکت می‌دهد.

ظاهرا این قوای محرکه اولین بخش از این کانسپت است که رولزوریس قصد دارد آن را در مدلهای تولیدی‌اش به کار بگیرد.

تورستن مولر-اتووس، مدیر اجرایی رولزرویس هنگام رونمایی این کانسپت گفت «ما در حال بررسی قوای محرکه بدون آلودگی هستیم و ممکن است که به خاطر قوانین سختگیرانه‌ای که در راه است، مجبور شویم از این قوای محرکه زودتر از پیش‌بینی استفاده کنیم.»

به عقیده مدیر رولزرویس به احتمال زیاد سوخت هیدروژنی به شرط فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم، بهترین گزینه برای خودروهای آینده است.

رولزرویس ۱۰۳ ائی اکس

اتاق مجلل

رولزرویس فضای داخل کانسپت خود را «معبد باشکوه» نامیده است. کنایه‌ای از فضایی که سرنشینان در آن قرار می‌گیرند و با چوب «ماکاسار»، ابریشم و پشم تزیین شده و بیشتر شبیه به یک مهمانخانه اشرافی است تا اتاق خودرو.

ماشین صد در صد خودران است و برای همین به فرمان و صندلی راننده نیازی نیست. نمایشگر روبروی سرنشینان برای نمایش اطلاعات خودرو و همینطور فیلم و برنامه‌های تلویزیون به کار می‌رود.

جای بار هم به جای صندوق عقب به پشت چرخ‌های جلو منتقل شده است و مانند مدلهای کنونی رولزرویس، برای روزهای بارانی هم یک چتر در داخل در ماشین جاسازی شده است.

شکوه ظاهری

و بالاخره نمای ظاهری این رولزرویس بسیار باشکوه است. این شاید اسپرت‌ترین خودرویی باشد که تا به حال مارک رولزرویس بر روی آن نقش بسته است. با کاپوتی کشیده و مجسمه «روح سرخوشی» امکان ندارد آن را با خودرویی دیگر اشتباه گرفت.

«۱۰۳ ائی اکس» با طول ۵.۹ متر تقریبا هم اندازه رولزرویس فانتوم با بدنه کشیده است. چرخهای ۲۸ اینچی که هر کدام از ۶۵ قطعه آلومینیوم ساخته شده است هم بسیار توجه برانگیز است و به احتمال زیاد در مدلهای آینده رولزرویس دیده خواهد شد. چرخا در یک قاب مخفی شده و این تصور را به بیننده می‌دهد که خودرو در چند سانتی‌متری در هوا معلق است.

هنگامی که سرنشینان بخواهند از خودرو پیاده شوند، همه سقف بلند می‌شود تا آنها مجور نباشند برای خروج از خودرو خم شوند.