مدیر رولزرویس می‌گوید بعید است یک بار دیگر این کارخانه با یک مشتری تا حدی که برای طراحی مدل « سوئیپ‌تیل» همکاری کرد، مشارکت کند. تورستن مولر البته گفت رولزرویس در آینده هم مدلهای تک برای مشتریان خواهد ساخت.

طراحی و ساخت مدل سوئیپ‌تیل چهار سال طول کشید. این خودرو براساس فانتوم ساخته شده و احتمالا گران‌ترین مدلی است که در تاریخ رولزرویس تولید شده است. کارخانه انگلیسی قیمت رسمی خودرو را اعلام نکرده است اما گفته می شود ارزش این خودرو سیزده میلیون دلار است.

رولزرویس با سوئیپ‌تیل ثابت کرد که حدی برای سفارشی ساختن یک خودرو در این کارخانه وجود ندارد. در ساخت سوئیپ‌تیل از مدلهای رولزرویس دهه بیست و سی میلادی و قایق‌های تفریحی الهام گرفته شده است.

ظاهر خودرو ممکن است با سلیقه بسیاری جور نباشد، اما کسی در بی‌نظیر بودن آن شک ندارد. رولزرویس بزرگترین جلوپنجره‌ای را که ممکن بوده برای خودرو ساخته است. جلوپنجره از آلومینیوم یک تکه ساخته شده است و شماره پلاک خودرو هم در آن حک شده است. سقف خودرو با شیبی ملایم به صندوق عقب می‌رسد و نام خودرو هم از همین فرم گرفته شده است.

رولزرویس می‌گوید ساخت سقف پانورامیک خودرو یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌‌های صنعت خودرو بوده است. رولزوریس اطلاعاتی درباره عملکرد فنی خودرو منتشر نکرده است. تنها می‌دانیم که موتور دوازده سیلندر ۶.۷ لیتری این کارخانه که ۴۵۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کند روی آن سوار شده است.

مشتری پر ریسک

نام کسی که این خودرو را سفارش داده اعلام نشده است. اما فرمان خودرو در راست است و فهرست کشورهایی که می‌تواند مقصد آن باشد را کوتاه‌تر می‌کند. رولزرویس گفته مشتری‌اش کلکسیونر خودروهای تک است و مجموعه‌ای از هواپیماهای شخصی و قایق‌های تفریحی دارد. او از رولزوریس خواسته بود یک خودروی دو در با سقف تمام شیشه‌ای برایش بسازد که ظاهرش شبیه هیچ ماشین دیگری نباشد.

ژیل تیلور، مدیر طراحی رولزرویس می‌گوید قبول چنین سفارشی ریسک بالایی دارد و به همین دلیل بعید است رولزرویس دوباره چنین سفارشی را قبول کند.

«ما احتمالا هرگز این کار را تکرار نخواهیم کرد و تا این حد به مشتری اجازه نخواهیم داد در روند ساخت دخالت کند. نه اینکه نخواهیم اما این خطر وجود دارد که مشتری درباره محصول نهایی دچار سوء تفاهم شود یا خودرویی ساخته شود که یا برای مشتری مناسب نباشد یا در تعریف ما از برند رولزرویس نگنجد.»

ژیل تیلور می‌گوید رولزرویس در فکر این است که در آینده خودروهای تک خود را بعد از طراحی و ساخت بین مشتریانی که علاقه‌مند باشد بازاریابی کند.

مشکل دیگر رعایت قوانین ایمنی است. تورستن مولر می‌گوید انطباق هر خودرویی که تا این حد قرار است تک باشد، با قوانین ایمنی هزینه زیادی دارد و برای ساخت بخش‌های مختلف چنین خودرویی با دست، باید نیروی کار تازه استخدام کرد.

به گفته مدیر رولزرویس رونمایی از سوئیپ‌تیل احتمالا باعث می‌شود مشتریان علاقه‌مند دیگری به فکر داشتن خودرویی تک بیفتند و این کارخانه حالا می‌خواهد پیش از آنکه چنین سفارشی بگیرد، منافع و مضرات این کار را بررسی کند. اگر چه به گفته او گریزی از این روند نیست.

«به نظرم در آینده بازار خودروهای لوکس به سمت سفارشی ساختن بیشتر حرکت می‌کند. به همین دلیل کاری که ما کردیم منطقی است. اما هنوز معلوم نیست تا چه حد این کار را خواهیم کرد. آنچه از آن مطمئنیم این است که برای چنین محصولاتی تقاضا وجود دارد.»