رولزرویس بعد از مدت‌ها تردید و بررسی به طور رسمی اعلام کرد قصد دارد یک مدل شاسی بلند سوپر لوکس به بازار عرضه کند. تورستن مولر، مدیر رولزرویس این خودرو بر روی شاسی آلومینیومی کاملا جدید ساخته خواهد شد و امکانات لوکس رولزرویس را در خودرویی در اختیار مشتری قرار می‌دهد که قادر است در هر زمینی حرکت کند. 
شایعه ساخت مدل شاسی‌بلند رولزرویس مدت‌ها است که شنیده می‌شود. حتی مدیر طراحی رولزرویس هم تایید کرده بود که طراحانش در حال شکل دادن به این خودرو هستند. بعد از اینکه بنتلی، نزدیک‌ترین رقیب رولزرویس تصمیم گرفت به این بازار وارد شود، عرضه یک رولزرویس شاسی بلند به نظر حتمی ‌می‌رسید. اما این کارخانه نگران بود ورود یک شاسی بلند به سبد محصولاتش به خاص بودن هویت این مارک ضربه بزند. 
اما شاسی بلندها اکنون پر رونق‌ترین بخش در صنعت خودرو هستند و به راحتی نمی‌شد از آن چشم پوشی کرد. مخصوصا اینکه رولزرویس قصد دارد در بازارهایی وارد شود که هنوز شرایط جاده‌ها ایده‌آل نیست و یک مدل شاسی بلند می‌تواند گزینه مناسب باشد. رولزرویس می‌گوید بعد از مشورت با مشتریانش تصمیم به ساخت مدل شاسی بلند گرفته. این مدل که در کارخانه رولزرویس در گوود وود انگلستان ساخته خواهد شد احتمالا سه سال دیگر به بازار عرضه می‌شود.
ماشین‌های شاسی بلند مخصوصا در روسیه، چین، برزیل، مالزی، هند و دیگری بازارهای در حال رشد خودرو بسیار محبوب است. بنتلی می‌گوید برای شاسی‌بلندش به نام «بنتایگا» تاکنون حدود چهار هزار سفارش خرید دریافت کرده است. بنتایگا سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه می‌شود. 
رولزرویس در حال حاضر سه مدل فانتوم، ریس و گوست ۲ را در خط تولید دارد. فروش رولزرویس در ده سال گذشته رشد خوبی داشته و این کارخانه سال گذشته چهار هزار و ۶۳ دستگاه ماشین در سراسر جهان فروخت. شاید مدیران رولزرویس هم بدشان نیاید شاسی بلند آنها هم به اندازه بنتلی فروش کند. فعلا اما آنها تنها به گفتن این نکته بسنده کرده‌اند که بیشتر از تعداد فروش برایشان کمیابی، ارزش و اصیل بودن محصولاتشان مهم است.