چهاردهمین نمایشگاه خودروی شانگهای از اول تا هشتم اردیبهشت در پرجمعیت ترین شهر چین برگزار می‌شود. با اینکه این نمایشگاه به تازگی در تقویم خودروسازان جهان قرار گرفته، اما بدون شک در چند سال گذشته به یکی از مهمترین نمایشگاه‌های خودرو تبدیل شده است.

برای دریافتن میزان اهمیت این نمایشگاه باید آمار  و ارقام آن را با نمایشگاه نیویورک مقایسه کرد که تقریباً همزمان با این نمایشگاه برگزار می‌شود. قدمت نمایشگاه نیویورک به سال ۱۹۰۰ برمی‌گردد و در شهری برگزار می‌شود که ادعای پایتختی جهان را دارد. با این حال همه در حالی که خودروهای نمایشگاه نیویورک همه تکراری هستند، در چین ۷۵ مدل برای اولین بار در جهان رونمایی می‌شود.

اهمیت چین برای خودروسازان چندان تعجبی ندارد. چین که روزی به کشور دوچرخه سواران مشهور بود، اکنون بزرگترین بازار خودرو در جهان است. تنها در ماه مارس، در این کشور یک میلیون و هشتصد و سی هزار دستگاه خودرو به فروش رسید.

رونق ناگهانی خودروسازی در یک کشور بی سابقه نیست. در زمان عرضه فورد مدل تی در آمریکا، یا در دهه شصت در ژاپن و دهه هشتاد در کره جنوبی، اقبال خریداران به خودرو قابل توجه بوده اما جهش چین در  تاریخ این صنعت بی سابقه است. سی سال پیش در چین سالانه پنج هزار دستگاه ماشین تولید می‌شد، اما سال گذشته در این کشور یازده دستگاه ماشین تولید شده است و هشتاد میلیون ماشین در جاده‌های این کشور در حرکتند.

این تازه اول ماجرا است چرا که در مصاحبه‌ای با روزنامه فاینشنال تایمز، بیل روسو، از شرکت مشاور خودروسازی سینرجی در شانگهای، گفت این تعداد تا سال ۲۰۲۰ سه تا چهار برابر خواهد شد.

در حالی که در آمریکا به نسبت هر هزار نفر ۹۶۱ ماشین، در اروپا ۶۰۶ ماشین و در ژاپن ۵۳۲ ماشین وجود دارد، این آمار برای چین ۴۱ ماشین به ازای هر هزار نفر است. این نشان می‌دهد که این بازار هنوز گنجایش زیادی دارد بنابراین بی دلیل نیست که تقریباً تمامی مدیران خودروسازی جهان در نمایشگاه شانگهای حاضر بودند و تلاش کردند تا با تمام قدرت و با مدل‌های جدید در نمایشگاه حاضر شوند.

از بین مهم‌ترین خودروهایی که در نمایشگاه رونمایی شد، می‌توان به مرسدس بنز کانسپت A {لینک} اشاره کرد که قرار است نسل بعدی کلاس A براساس آن ساخته شود. آئودی هم بالاخره بعد از دوسال انتظار، مدل Q3 را در شانگهای رونمایی کرد و فولکس واگن هم از نسل تازه‌ای از مدل بیتل پرده برداری کرد.

 

ب ام و نه تنها مدل‌های تازه‌ای با خود به چین آورد بلکه پا را فراتر گذاشت و با آغاز نمایشگاه شانگهای اعلام کرد که می‌خواهد برای درک بیشتر سلیقه بازار، یک استودیوی طراحی در این کشور تاسیس کند. مدل‌های کانسپت M5 و ۶ کوپه هم برای اولین بار توسط این شرکت به نمایش درآمد.

سیتروئن که قبلاً استودیوی طراحی‌اش در چین را به راه انداخته، مدل DS5 را برای اولین بار در جهان رونمایی کرد و خواهر خوانده‌اش پژو هم با رونمایی از کانسپت SXC جدی بودنش را برای حضور در بازار چین نشان داد.

ام جی، مارک مشهور انگلیسی که اکنون متعلق به چینی هاست یک کانسپت تازه در کلاس آلفارومئو جولیتا به نمایش گذاشت تا نشان دهد می‌خواهد در بازار اروپا رقیبی جدی باشد.

مینی هم با کمک گرفتن از تخصص رولزرویس در ساخت ماشین‌های لوکس، نمونه‌ای لوکس از مینی را برای نمایشگاه‌ها شانگهای ساخته است.

شورلت هم مدل ۲۰۱۳ مالیبو {لینک} را همزمان در شانگهای و نیویورک برای اولین بار نمایش داد.