این خودروی اسپرت کانسپتی است که نیسان می‌خواهد در نمایشگاه توکیو معرفی کند. نیسان می‌گوید «بلید گلایدر» تنها برای جلب بازدیدکنندگان به غرفه این خودروساز در توکیو نیست و به طور جدی در حال بررسی تولید آن است. 
نیسان در طراحی بلید گلایدر از خودرویی به نام «دلتا وینگ» الهام گرفته است. دلتا وینگ را یک انگلیسی ساکن آمریکا به نام بن باولبی در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه شیکاگو رونمایی کرد. باولبی معتقد بود که طرحش به خاطر مقاومت کمتر در برابر هوا سرعت بیشتری در مسیرهای مستقیم دارد و در پیچ‌ها هم سریع‌تر می‌پیچد. نمونه‌ای از این خودرو با حمایت نیسان در مسابقات له‌مان سال ۲۰۱۲ شرکت کرد. نیسان بعدا از این پروژه فاصله گرفت اما با طرحی کاملا مشابه و یک موتور الکتریکی خودرویی به نام ZEOD RC را معرفی کرد. قرار است سال آینده با آن، البته با قوای محرکه هیبرید، در مسابقه ۲۴ ساعته له‌مان شرکت کند. 
نیسان می‌گوید «بلید گلایدر» آزمونی برای مدل جدیدی است که در آینده قرار است تولید کند. این کانسپت یک مدل روباز است و با روش مک لارن اف۱ برای سه نفر جا دارد. نیسان می‌گوید طرح هواپیماهای بدون موتور گلایدر الهام بخش اصلی در طراحی آن است. 

قوای محرکه آن تمام الکتریکی است و موتور‌ها به طور مستقیم چرخهای عقب را حرکت می‌دهند. نیسان اگرچه در اطلاعیه خود هنگام معرفی این ماشین تاکید زیادی بر این نیروی محرکه دارد اما بعید است در صورت تولید انبوه از چنین موتورهایی استفاده کند و به احتمال زیاد از قوای محرکه الکتریکی موجود در مدلهای کنونی نیسان بهره خواهد گرفت. 
درهای خودرو رو به بالا باز می‌شود. برای اینکه راننده و سرنشینان عقب بتوانند راحت‌تر سوار و پیاده شوند، صندلی جلو در عرض ماشین حرکت می‌کند. صندلی‌های عقب بخشی از شاسی ماشین هستند. بدنه آن از فیبر کربن ساخته شده است و نسبت توزیع وزن بین جلو و عقب خودرو ۳۰ به ۷۰ است. 
فرانسوا بانکون، مدیر استراتژی و برنامه ریزی تولید نیسان می‌گوید هدف از این پروژه «انقلاب در ساختار خودرو با هدف تبلیغ ماشین‌های بدون آلودگی است و نشان دادن قابلیت‌های ماشین‌های بدون آلودگی به مصرف کنندگان و امکان تعریف تازه‌ای از مفهوم خودرو است» 
با توجه به استقبال بسیار خوبی که از فولکس واگن XL۱ شده است، در صورت تولید محدود «بلید گلایدر»، نیسان شانس خوبی برای فروش آن برای خود پیش بینی می‌کند. 
چهل و سومین نمایشگاه خودروی توکیو از اول آذر به مدت ده روز برگزار می‌شود.