رنو اعلام کرده در کنار بررسی ساخت ماشین‌های اسپرت با نام آلپین، در فکر ساخت ماشین‌هایی لوکس با مارکی به نام «اینیشیال پاریس» در سال‌های آینده است و احتمالاً آن را بر روی پلتفرم مرسدس بنز خواهد ساخت. 
شایعه علاقه رنو به عرضه خودروهایی لوکس چند ماه پیش منتشر شده بود. در حال حاضر رنو  نام اینیشیال پاریس را برای مدل‌هایی استفاده می‌کند که با امکانات لوکس بیشتری عرضه می‌شود.
کارلوس تاوارس، مدیر عملیاتی رنو می‌گوید همانطور که نیسان خودروهایی لوکس با مارک اینفینیتی به بازار عرضه می‌کند، رنو هم می‌خواهد در دو فاز مارک لوکس خود را داشته باشد. با این حال او تأیید کرده که این کار در کوتاه مدت ممکن نیست. 
نیسان  اینفینیتی را در سال ۱۹۸۹ برای اولین بار در بازار آمریکا عرضه کرد. مدل‌های اول اینفینیتی، همان خودروهای نیسان بود که با امکانات لوکس و خدمات پس از فروش عالی به بازار عرضه می‌شد.  آقای تاورس می‌گوید ۲۵ سال طول کشید تا اینفینیتی توانست به موقعیتی که امروز دارد برسد و نباید انتظار داشت که اینیشیال پاریس این مسیر را دو ساله طی کند. 

Q45 اولین مدل اینفینیتی در سال ۱۹۸۹ براساس نیسان پرزیدنت ساخته شد.
رنو اعلام کرده برای توسعه مدل‌هایی با نام اینیشیال پاریس از کارخانه‌های دیگر کمک خواهد گرفت. با توجه به همکاری‌های رنو و مرسدس بعید نیست که مرسدس بنز مبنایی برای مدل لوکس رنو باشد. 
جیم‌هولدر، نویسنده مجله اتوکار در مقاله‌ای در شماره هفته پیش این نشریه پیش‌بینی کرده که رنو از پلتفرم نسل بعدی کلاس E برای خودروی لوکس خود استفاده کند. اولین خودرویی که براساس این پلتفرم ساخته خواهد شد، نسل جدید سری C مرسدس بنز است که قرار است سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شود. بنابراین ساخت یک مدل رنو براساس این پلتفرم زودتر از سال ۲۰۱۵ امکانپذیر نخواهد بود. 

رنو ول‌ساتیس
تلاش‌های پیشین رنو برای ورود به بازار خودروهای لوکس با شکست سنگینی همراه بود. رنو در سال ۱۹۹۵ کانسپتی به نام اینیشیال پاریس (عکس بالای مقاله) رونمایی کرد که به تولید خودرویی لوکس به نام ول‌ساتیس در سال ۲۰۰۱ منجر شد. رنو قصد داشت سالانه پنجاه هزار دستگاه از این خودروی لوکس تولید کند اما خریداران به ایده متفاوت این کارخانه از مفهوم یک خودروی لوکس چندان علاقه‌ای نشان ندادند و در نهایت در طول هشت سال تنها اندکی بیش از ۶۲ هزار دستگاه از این ماشین ساخته شد. 
به نظر می‌رسید این شکست پایانی برای بلندپروازی‌های رنو در بخش لوکس بازار باشد، اما موفیت اخیر سیتروئن با‌عرضه خودروهای لوکس با مارک DS مدیران رنو را دوباره به فکر احیای این پروژه  انداخته است. 

اینیشیال پاریس به احتمال زیاد تنها مارک جدید رنو نخواهد بود. رنو ماه گذشته با رونمایی از کانسپت آلپین اعلام کرد که حضور در کلاس خودروهای اسپرت با این مارک را هم بررسی می‌کند. 
آقای تاوارس می‌گوید رنو ظرفیت داشتن چهار مارک را دارد: داچیا ماشین‌های ارزان می‌سازد، رنو با فولکس‌واگن رقابت می‌کند، اینیشیال پاریس به دنبال کسانی است که در خودرو طراحی و زیبایی برایشان مهم است و آلپین ماشین‌های اسپرت می‌سازد.