تویوتا در اولین روز از نمایشگاه دیترویت از یک کانسپت سوپرکار رونمایی کرد که به گفته این کارخانه با الهام از میراث مدل سوپرا ساخته شده است و ممکن است نشانه‌ای از بازگشت یک مدل اسپرت به خانواده تویوتا باشد. 
سوپرا مدل اسپرت و جی‌تی کارخانه تویوتا است که بین سالهای ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۲ تولید شد. آخرین نسل از سوپرا بسیار موفق بود و با اینکه تولید آن متوقف شد با حضور در همه بازی‌های کامپیوتری در دنیای مجازی جاودانه شد. 
تویوتا می‌گوید کانسپت اف تی – ۱ تنها یک تمرین طراحی است اما با نگاهی به خودرو می‌توان دید این خودرو برای تویوتا جدی‌تر از یک تمرین است. 
پروژه طراحی یک خودروی اسپرت با قیمت پنجاه تا شصت هزار پوند دو سال پیش توسط تیم طراحی تویوتا در کالیفرنیا (کالتی) به دفتر مرکزی در ژاپن پیشنهاد شد. اندکی بعد تویوتا با ب ام و برای طراحی یک خودروی اسپرت قرارداد همکاری امضا کرد. شاید این پروژه روی میز مدیران تویوتا بود که آنها را به همکاری با ب ام و ترغیب کرد. 

با این حال هدف کنونی این کانسپت نمایش است. کوین هانتر، مدیر استودیوی طراحی تویوتا در کالیفرنیا می‌گوید طراحان این ماشین را ده درصد بزرگتر از اندازه یک خودروی واقعی ساختند تا در سالن نمایشگاه بیشتر بدرخشد. بخش مهندسی تویوتا هم در این پروژه دخالتی نداشته و بنابراین موتوری که روی خودرو سوار شده نمایشی است. 
هنوز اما بخش‌های زیادی از این کانسپت است که می‌توان آن را در خودروهای آینده تصور کرد. داخل اف تی ۱ برخلاف اکثر کانسپت‌های نمایشگاه کامل و آماده تولید است. از همه جالبتر سیستم نمایش اطلاعات خودرو به راننده است. به جای آنکه این اطلاعات مانند خودروهای امروز روی شیشه جلو نمایش داده شود، صفحه‌ای از پشت فرمان بیرون می‌آید و اطلاعات را مانند جت‌های جنگی روبروی راننده نمایش می‌دهد. 
طراحان تویوتا می‌گویند هدف اصلی در طراحی داخل خودرو این بوده که همه کنترل‌ها در فاصله انگشت‌های دست راننده باشد. به همین دلیل بسیاری از کنترل‌ها روی فرمان قرار داده شده است تا راننده مانند ماشین‌های مسابقات فرمول یک بتواند از آن استفاده کند. 
تویوتا مدت‌ها است که می‌خواهد خودروهایش را هیجان انگیزتر بسازد. مدیر استودیوی کالتی می‌گوید این کانسپت «جهت حرکت ما و کمپانی را نشان می‌دهد که ساخت خودروهایی است احساسات بیشتری برانگیزد و روح داشته باشد.»

ظاهر اف تی ۱ درست شبیه به خودروهایی است که قهرمانان داستان‌های علمی-تخیلی در آینده بر آن سوار می‌شوند. تویوتا تا توانسته از خودروهای اسپرت کلاسیک خود نظیر سوپرا و جی‌تی۲۰۰۰ الهام گرفته است اما همه چیز در این خودرو جدید به نظر می‌آید. 
مدیر طراحی تویوتا می‌گوید نام فسلفه طراحی که منجر به ساخت این کانسپت شده «پیکر بخشیدن به کنش» است. این برداشتی از فلسفه همیشگی طراحی تویوتا به نام «شفافیت درخشان» است. شفافیت درخشان سال‌ها است چراغ راه طراحان تویوتا است و استودیوهای تویوتا در سراسر جهان برداشت‌های متفاوتی از آن ارائه کرده‌اند. به طور خلاصه براساس این فلسفه خودروهای تویوتا باید در توازنی بین منطق و احساس طراحی شود. با نگاهی به خودروهای تویوتا می‌توان گفت که با این تفکر بیشتر ماشین‌هایی منطقی تولید شده است و شاید برداشت تازه این مسیر را تغییر دهد. 
بدنه اف تی ۱ انگار با وزش باد شکل داده شده است. بخش‌های مختلف عقب ماشین مانند یک مجسمه است. شیب جلوی ماشین و فرم کلی آن شبیه به خودروهای تی‌وی‌آر، خودروساز کوچک انگلیسی است. بال عقب خودرو در سرعت های بالا باز می‌شود و دو هواکش بزرگ در جلو با فن موتور را خنک می‌کند. بخشی از کاپوت ماشین هم شیشه‌ای است و می‌توان موتور را دید.
تی اف ۱ مثل یک اثر هنری در کل ساده و در جزییات بسیار پیچیده است. کوین هانتر امکان ساخت چنین محصولی در تویوتا را رد نمی‌کند. قدم بعدی بررسی افکار عمومی درباره این کانسپت است. کاری که تویوتا با آوردن ماشین به دیترویت قصد انجامش را دارد. تا زمانی که مدیران تویوتا درباره سرنوشت این کانسپت تصمیم بگیرند، علاقه‌مندان تنها می‌توانند در بازی گرن توریزمو ۶ از رانندگی با آن لذت ببرند.