سه ماه بعد از ساخت ب ام و زاگاتو کوپه {+}، ب ام و و زاگاتو نمونه‌ای بدون سقف از از مدل را برای جشنواره خودروهای کلاسیک پبل‌بیچ کنکورس دلگانس، آماده کردند. 

تصمیم ساخت این خودرو که تنها یک نمونه از آن ساخته می‌شود بعد از عرضه زاگاتو کوپه در جشنواره خودروهای کلاسیک کنکورسو دلگانزا ویلادسته، گرفته شد. آدریان وان در هویدونک، مدیر طراحی ب ام و ، با دیدن واکنش مثبت به ترکیب مهندسی آلمانی و طراحی ایتالیایی در زاگاتو کوپه، ساخت مدل رودستر را به شریک ایتالیایی‌ ب ام و سفارش داد تا ب ام و آن را در معتبرترین جشنواره خودروهای کلاسیک جهان نمایش دهد.  

ظاهر این ماشین که براساس ب ام و Z4 ساخته شده، بسیار به مدل کوپه شبیه است. اگرچه مهندسان زاگاتو ناچار شدند برای برداشتن سقف تمام بخش پشت ماشین را از نو طراحی کنند.  با این حال سرعت زاگاتو در ساخت ماشین بسیار زیاد بود و زاگاتو روداستر تنها در شش هفته ساخته شد. 

برعکس مدل کوپه که در آن تمام توجه بصری به بخش عقب خودرو معطوف شده بود، مدل روداستر کمی متعادل‌تر به نظر می‌رسد. زاگاتو می‌گوید سقف مدل رودستر هم مانند مدل کوپه با دو برآمدگی ساخته شده است، اما خودرو در تصاویری که منتشر شده سقف موقت ندارد. 

زاگاتو یکی از قدیمی‌ترین اتاق‌ساز‌های جهان است. این کارخانه در سال ۱۹۰۹  توسط اوگو زاگاتو تاسیس شد و اکنون تنها سازنده بدنه خودرو در جهان است که هنوز مستقل مانده است.