لوییس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس در ثانیه‌های آخر زمان‌گیری فرمول یک استرالیا خط اول را از آن خود کرد. او توانست ۳۱۷ صدم ثانیه سریعتر از دانیل ریکاردو راننده ردبول رکورد بزند و این راننده استرالیایی را به خط دوم بفرستد.

سباستین فتل، قهرمان سه دور قبل و هم تیمی دانیل ریکیاردو این فصل را خوب شروع نکرد و مسابقه را از خط سیزدهم آغاز خواهد کرد.

برعکس فتل، نیکو رزبرگ دیگر راننده تیم مرسدس روز بسیار خوبی داشت و سوم شد. اما از او خوشحال‌تر کوین مگنوسن راننده مک‌لارن بود که با عملکردی فوق‌العاده در اولین حضورش در مسابقات فرمول یک خط چهارم را گرفت و جلوتر از فرناندو آلونسو از تیم فراری مسابقه را آغاز خواهد کرد.

کیمی رایکونن، هم‌تیمی آلونسو در مرحله دوم زمان‌گیری و در حالی که ۱.۶ ثانیه از آلونسو یواش‌تر بود تصادف کرد و مکانی بهتر از خط دوازدهم به او نرسید.

در فصلی که بیشترین تغییرات در قوانین آن را تا حد زیادی غیرقابل پیش‌بینی کرده، بارش باران در زمان‌گیری باعث شده معادلات و پیش‌بینی‌های تیم‌ها تا حد زیادی تغییر کند.

همه نگاه‌ها به ردبول قهرمان دور پیش بود که در تمرین‌های پیش از فصل با مشکلات زیادی روبرو شد. این تیم در زمان‌گیری نشان داد تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کرده اما این تلاش‌ها چندان به کار فتل نیامد.

راننده آلمانی که در چهار گرندپری پیش قهرمان شده است روز بسیار بدی داشت. بعد از مسابقه بلژیک در سال ۲۰۱۲، این اولین باری است که او مسابقه در ده خط اول شروع نمی‌کند. تماشاچیان استرالیایی هنگامی که داشت از پیست خارج می‌شد او را هو کردند.

او بعد از زمان‌گیری گفت نرم‌افزار موتور ماشینش خراب بود و ماشینش غیرقابل رانندگی بود.

زمان‌گیری در دور سوم بسیار هیجان انگیز بود و شرایط پیست به سرعت تغییر کرد. بارش شدید باران پیش از شروع زمان‌گیری پیست را کاملا خیس کرده بود و با خشک شدن زمین، رانندگان مردد بودند چه لاستیکی انتخاب کنند.

ریکاردو تصمیم گرفت از لاستیک «متوسط» استفاده کند در حالی که بقیه راننده‌ها به جز فیلیپه مسا از تیم ویلیامز لاستیک «پیست خیس» را انتخاب کردند.

همیلتون در ابتدا از همه سریع‌تر بود. بعد از او رزبرگ زمانی سریعتر ثبت کرد و سپس ریکیاردو از هر جلو زد. اما همیلتون در ثانیه‌های آخر توانست دوباره خط اول را بگیرد.

او در پایان زمان‌گیری گفت «هفته جالبی بوده و امروز هم با توجه به شرایط هوا برای همه روز سخت‌تری بود، اما از کاری که تیم انجام داد راضی هستم.»

«رانندگی با ماشین‌های جدید در پیست بارانی خیلی سخت‌تر است و مطمئنم برای خیلی‌ها اینطور بود. اینکه با نیکو این بالا هستیم خیلی خوب است.»

ریکاردو که هم در پیست خانگی و هم در برابر هم‌تیمی قهرمانش خوش درخشیده بود در پایان زمان‌گیری گفت «شروع فصل از ردیف اول اعتماد به نفس زیادی می‌دهد»

«هوا عامل تعیین‌کننده‌ای بود اما همه چیز خوب پیش رفت. در مرحله اول خوب بودیم اما بعد باران گرفت و مجبور شدیم برای اولین بار در پیست خیس با ماشین این فصل رانندگی کنیم»

پشت سر آلونسو، ژان اریک ورن از تیم تورو روسو ششم شد و بعد از او نیکو هاکنبرگ از فورس ایندیا هفتم است و دانیل کیویات راننده تازه وارد تورو روسو در خط هشتم قرار گرفت.