لندروور در نمایشگاه خودروهای کلاسیک «تکنو کلاسیکا» در آلمان اعلام کرد ۲۵ دستگاه از اولین سری لندروور مدل ۱۹۴۸ را بازسازی و به علاقه‌مندان خواهد فروخت. قیمت هر دستگاه بسته به اندازه شاسی بین ۶۰ تا ۸۰ هزار پوند تخمین زده شده است.

این خودرو ها از نو ساخته نمی‌شود. بخش خودروهای کلاسیک لندروور مدلهای موجود در بازار را خریده و آن را به طور کامل و با سلیقه مشتری بازسازی می‌کند. خریداران می‌توانند مراحل بازسازی را قدم به قدم دنبال کنند و از جمله این اختیار را دارند که رنگ ماشین را از بین پنج رنگ سبز روشن، سبز برنز، آبی نیرو هوایی، خاکستری و قرمز انتخاب کنند.

لندروور سری ۱

لندروور به تازگی تولید مدل دیفندر را بعد از ۶۸ سال متوقف کرد. در طول این مدل بیش از دو میلیون دستگاه دیفندر ساخته شد اما لندروور دیگر به دلیل قوانین تازه محیط زیست و ایمنی امکان ادامه تولید آن را نداشت.

درباره توقف تولید لندروور و نسل جدید این خودرو اینجا بیشتر بخوانید:

عکس: هفت دهه با لندروور دیفندر

لندروور داستان دیفندر را برای قرن بیست و یکم مینویسد

 

نمایشگاه تکنو کلاسیکا از ۱۸ فروردین در شهر اسن (Essen) آلمان آغاز شده و تا ۲۲ فروردین ادامه دارد. لندروور اعلام کرده در ساعات اولیه اولین روز نمایشگاه تنها شاسی موجود در غرفه‌اش را فروخته است. مشتریان می‌توانند اندازه شاسی خودروی خود را انتخاب کنند.

لندروور سری ۱
خودرو در همان کارخانه‌ای بازسازی می‌شود که اولین سری لندروور در آنجا ساخته شد. در این پروژه که «زندگی دوباره» نامیده شده است، تکنیسین‌های قدیمی لندروور دیفندر روی آن کار خواهند کرد. ساخت هر خودرو بین شش تا ۹ ماه وقت می‌گیرد.

بخش خودروهای کلاسیک لندروور بعد از تحویل این ۲۵ دستگاه، از مشتریان برای بازسازی مدلهای کلاسیک لندروور سفارش می‌پذیرد.

لندروور سری ۱
هفته پیش کارخانه جگوار، خواهر خوانده لندروور، اعلام کرد ۹ دستگاه از مدل بسیار مشهور XKSS خود را می‌سازد. قیمت هر دستگاه از این خودرو که در سال ۱۹۵۷ ساخته شده بود بیش از یک میلیون پوند برآورد شده است.

همه این اقدامات در بخشی از کارخانه انجام می‌شود که به تازگی به «بخش کلاسیک جگوار و لندروور» تغییر نام داده است. این بخش که خود عضوی از بخش «عملیات ویژه» است وظیفه دارد به مشتریان خودروهای کلاسیک کارخانه در سراسر جهان قطعه و خدمات ارائه دهد.

لندروور سری ۱