ساب، خودروساز سوئدی بعد از مدتی طولانی فراز و نشیب، مانند ولوو، رقیب هموطن خود، توسط دو شرکت چینی به مبلغ صد میلیون یورو خریداری شد و از ورشکستگی نجات پیدا کرد.
خبر توافق ساب با خودروسازی یانگمن و مؤسسه پانگ دا در حالی اعلام شد که خودروساز سوئدی به دلیل مشکلات مالی ماه‌ها است ماشینی تولید نکرده است و برای فرار از اعلام ورشکستگی و تعطیلی کارخانه، ناگزیر به دادگاه پناه برده بود. 
نهایی شدن این معامله مشروط به تأیید دولت چین و شرکت جنرال موتورز، مالک پیشین ساب، است که هنوز بخشی از سهام این شرکت را در اختیار دارد. 

ساب ۹۵
در صورت انجام معامله دو شرکت چینی بیش از پانصد میلیون یورو در ساب سرمایه‌گذاری خواهند کرد و این شرکت قادر خواهد بود تولید خود را از نو آغاز کند و برنامه‌اش برای ساخت نسل جدید مدل ۹۳ را به پیش ببرد. 
بعد از ولوو، ساب دومین خودروساز سوئدی است که به مالکیت چینی‌ها در خواهد آمد. شرکت جیلی، سال گذشته ولوو را از فورد خرید. این معامله بزرگترین خرید جهانی چین در صنعت خودروسازی است و ولوو با پشتیبانی مالک چینی خود اعلام کرده که قصد دارد امسال چهارصدهزار دستگاه ماشین بفروشد. 
اما سرنوشت ساب به خوبی ولوو رقم نخورد. در سال ۲۰۱۰ شرکت اسپایکر، مالک کارخانه سازنده خودروهای سوپراسپرت اسپایکر، ساب را از جنرال موتورز خریداری کرد. اما کمبود نقدینگی عملیات ساب را فلج کرد و تا توقف کامل پیش برد. در بهار امسال یک کارخانه چینی به نام های‌تای موتورز برای خرید سهام ساب ابراز علاقه کرد اما مذاکرات با شکست روبرو شد و از همان زمان ساب در حال مذاکره با مالکان کنونی خود است. 

ساب ۹۳
ویکتور مولر، مدیر اجرایی ساب امیدوار است بتواند با احیای دوباره کارخانه و حضور قوی در چین تا سال ۲۰۱۶ سالانه دویست تا سیصد هزار دستگاه ماشین بفروشد. این شرکت همچنین قصد دارد مدلی کوچک به نام ۹۱ و یک کراس اوور به نام ۹۶ را هم به بازار عرضه کند. 
ساب در سال ۱۹۳۷ تاسیس شد و پیش از ساخت خودرو به ساخت هواپیما پرداخت. این شرکت از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۱۰ به جنرال موتورز تعلق داشت. ماشین‌های این شرکت با ب ام و، آئودی و بنز و همینطور لکسوس و اینفینیتی رقابت می‌کند.