جگوار ساخت مدل تازه‌ای را تأیید کرده و آن را اف-تایپ نامیده است. آدریان هالمارک، مدیر جهانی  مارک جگوار، این خبر را در نمایشگاه خودرو نیویورک اعلام کرد، اما به جز تصاویری از یک مدل کاملاً استتار شده،هیچ عکس از مدل جدید به نمایش در نیامد. 
از نمایشگاه فرانکفورت سال گذشته که جگوار کانسپت سی‌-اکس ۱۶ را نمایش داده بود {+}، این شایعه وجود داشت که کمپانی انگلیسی قصد دارد مدلی براساس این کانسپت بسازد. منابعی در داخل این شرکت هم به تازگی خبر ساخت این مدل که رقیبی برای پورشه ۹۱۱ خواهد بود را تأیید کرده بودند. اکنون تقریباً مشخص شده که ظاهر این ماشین با سی-اکس ۱۶ تفاوت بسیار کمی خواهد داشت. 

کانسپت سی-اکس ۱۶
آقای هالمارک در نشست خبری خود گفت «واکنش به کانسپت سی-اکس ۱۶ آنقدر مثبت بود که ما تصمیم گرفتیم با سرعت بیشتری یک خودروی اسپرت برای جگوار بسازیم. نام این خودرو اف-تایپ خواهد بود و اواخر امسال تولید آن آغاز می‌شود.»
نامگذاری این خودرو با وجود نام مدل‌های افسانه‌ای جگوار، چندان عجیب نیست. یان کالم، مدیر طراحی جگوار می‌گوید «جگواری سی-تایپ، دی-تایپ و ائی-تایپ همه خودروهای اسپرت بااصالت در زمان خود بودند و اف-تایپ هم خودرویی اسپرت و بااصالت در دوره خود است. دوره‌ای که به زودی آغاز خواهد شد.»

جگوار اعلام کرده به دلیل حجم بالای محاسبات مهندسی، این کارخانه ابتدا مدل کانورتیبل اف-تایپ را به بازار عرضه خواهد کرد و بعد مدل کوپه را می‌سازد. جگوار می‌گوید برای این ماشین چند موتور بنزینی عرضه خواهد کرد که یکی از آن‌ها کاملاً جدید است و ممکن است در آینده، مدل هایبریدی را که با کانسپت سی-اکس ۱۶ نمایش داده شده بود به تولید انبوه برساند. 
جزییات فنی ماشین چند ماه دیگر و پیش از آغاز فروش آن در اواسط سال ۲۰۱۳ اعلام خواهد شد.