سانگ یانگ طرحی از کانسپت جدید خود را منتشر کرده است که به گفته این کارخانه کره‌ای قرار است مبنای ساخت مدل‌های آینده این کارخانه قرار گیرد.

این کانسپت که نامش XUV1 است، خودرویی بیابانی-سواری در کلاس B است و قرار است چند روز دیگر در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شود.

سانگ یانگ سومین تولید کننده خودروهای بیابانی در کره جنوبی است که محصولات لوکس‌تری می‌سازد. این شرکت بعد از بحران افزایش قیمت سوخت در سال ۲۰۰۹ ورشکست شد و بعد از چند بار دست به دست شدن بین مالکان مختلف اکنون یک سال است که توسط شرکت هندی ماهیندرا خریداری شده و قصد دارد با حمایت مالی ماهیندرا دوباره حضورش در بازار اروپا را بیشتر کند.

این دو عکس تنها تصاویری است که قبل از نمایشگاه فرانکفورت منتشر شده اما می‌توان حدس زد که این خودرو اگر نه از نظر ظاهری اما از جنبه بازاریابی به رنج روور ایووک شباهت زیادی دارد.

از جمله نقاط پررنگ در ظاهر این ماشین شیشه‌های جلو و کنار ماشین است که به صورت یکپارچه دور تا دور ماشین کشیده شده و ستون عقب آن هم بسیار پهن است.

سانگ یانگ که به ساخت ماشین‌هایی با طرح‌های عجیب در اروپا مشهور شده بود اکنون با کمک گرفتن از استودیو‌های طراحی اروپایی روشی تازه در طراحی خودرو را پیش گرفته و اعلام کرده می‌خواهد تعداد نمایندگی‌های خود در اروپا را از هشتصد به هزار افزایش دهد.

این شرکت به تازگی خودروهایش را به بازار آلمان عرضه کرده و اعلام کرده امیدوار است تا پایان سال سه هزار دستگاه خودرو بفروشد.