مدیرعامل پارس خودرو از عرضه سایپا «ساینا» در سال ۱۳۹۴ و با قیمت حدود سی میلیون تومان خبر داد. ناصر آقامحمدی در حاشیه دومین جشنواره بین‌المللی طراحی خودرو گفت ساینا توسط مرکز تحقیقات گروه خودروسازی سایپا طراحی شده و اکنون در مرحله تولید آزمایشی است. 
سایپا این مدل جدید را یک سال پیش و در مراسم چهل و ششمین سالگرد تاسیس کارخانه رونمایی کرد. هنگام رونمایی نام این خودرو ۲۳۲ اعلام شد اما پس از یک فراخوان عمومی نام «ساینا» برایش انتخاب شد. 
سعید مدنی، مدیر سایپا هنگام رونمایی این خودرو اعلام کرد تولید آن از مهر ۱۳۹۳ آغاز می‌شود و قیمتش بین ۲۶ تا ۲۸ میلیون تومان است. 

موتور این ماشین چهار سیلندر با حجم ۱۵۰۰ سی‌سی و قدرت ۸۰ اسب بخار است. این موتور استاندارد یورو۴ دارد و نیرویش از طریق جعبه دنده دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. گفته می‌شود ساینا با امکاناتی نظیر ایربگ راننده و سرنشین جلو، سیستم ترمز ABS، سیستم ضد سرقت، رینگهای آلومینیومی و همچنین چراغهای مه شکن جلو و عقب به خریدار عرضه می‌شود. 
مدیرعامل پارس خودرو همچنین از طراحی پلت‌فرم کلاس C در این خودروسازی خبر دارد و گفت بر روی این پلتفرم قرار است سه مدل هچ‌بک، شاسی‌بلند کوچک و سدان تولید شود. به گفته او ساخت این خودروها در مرحله طراحی و قالب‌ سازی است. 
آقای آقامحمدی همچنین گفت این کارخانه در حال مذاکره با طراحان آلمانی و کره‌ای است.