سایپا در نمایشگاه خودروی تهران اعلام کرد سیتروئن سی ۴ را فعلا تولید نخواهد کرد و آن را از نیمه اول سال ۱۳۹۶ از چین به ایران وارد می‌کند. قیمت این خودرو حدود ۱۴۰ میلیون تومان اعلام شده است.

پیشرانه سی ۴ چهار سیلندر توربو با حجم ۱۶۰۰ سی‌سی است که ۱۶۵ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. ترمز ضد قفل ABS، کنترل کشش، ترمز اضطراری EBA، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم کنترل پایداری الکترونیکیESP، کروز کنترل و چهار کیسه‌ هوا برای سرنشینان جلو و بخش جانبی، از جمله امکانات این خودرو است.

تولید در کاشان

خبر واردات سیتروئن سی۴ در حالی اعلام می‌شود که قرار است طبق توافق با سیتروئن این خودرو و سیتروئن سی۶ را در کارخانه‌اش در کاشان تولید کند. اما سایپا هنوز جزییاتی از زمان تولید این خودرو اعلام نکرده است.

همزمان با نمایشگاه خودروی تهران، هیئتی از سیتروئن هم از این کارخانه بازدید کرد.

ژان کریستف کمارد قائم مقام منطقه خاور میانه و آفریقا و عضو هیات مدیره گروه خودروسازی پژو-سیتروئن هم در «همایش قطعه سازان سایپا و سیتروئن» گفت «اولین باری است که در قالب شرکت جوینت ونچر کامل به صورت ۵۰-۵۰ با کشور ایران آغاز به کار کرده ایم و سیتروئن تصمیم گرفته که آخرین تکنولوژی های خود را به ایران و شهرکاشان بیاورد.»

«با توجه به استعداد بالای شرکت سایپا کاشان، این شرکت قابلیت آن را دارد که در زمره یکی از ۳ سایت بزرگ گروه PSA قرار گیرد و در نظر داریم که کارخانه سایپا کاشان را به عنوان یک هاب صادراتی در خاورمیانه مطرح کنیم و در این راستا تمام نیازهای مشتریان را در نظر گرفته ایم.»