سایپا مدل جدید خود را با حضور وزیر صنعت و رییس مجلس رونمایی کرد. هچ‌بک کوچک«کوئیک» بسیار شبیه به ساینا است و گفته می‌شود با قیمت ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد. همزمان با رونمایی این خودرو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اعلام کرد نام این خودرو غیرفارسی است و خواهان تغییر آن شد.

موتور کوئیک چهار سیلندر ۱.۵ لیتری است و ۸۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. علاوه بر جعبه دنده پنج سرعته دستی این خودرو با دنده چهار سرعته اتوماتیک هم به بازار عرضه خواهد شد. سایپا اعلام کرده خودرو با دکمه استارت و سیستم ورود به خودرو بدون کلید مجهز شده است.

 

  • کاتالوگ سایپا کوئیک را از {اینجا} دانلود کنید

سایپا کوئیک

سایپا کوئیک

همچنین یک نمایشگر هفت اینچی نیز در داخل خودرو قرار داده شده است و گفته می‌شود دوربین عقب و کروز کنترل هم به صورت آپشن با این خودرو عرضه خواهد شد. فرمان این خودرو در مدلهای با گیربکس اتوماتیک، برقی و در مدلهای گیربکس دستی، هیدرولیک است.

«مهدی جمالی» مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم رونمایی خودرو گفت سایپا هر سال یک محصول جدید به بازار عرضه خواهد کرد.

«برنامه ما در سال گذشته بازگشت به تولید سالهای قبل بود که این امر محقق شد و اکنون بیشتر به سمت طراحی محصولات جدید و افزایش رضایت مشتری حرکت خواهیم کرد.»

به گفته آقای جمالی، سایپا هم اکنون ۴۱ درصد بازار خودرو ایران را در اختیار دارد و در یک سال اخیر توانسته است هشت درصد بازار جدید برای محصولات خود ایجاد کند.

سایپا کوئیک

سایپا کوئیک