براساس گزارش‌ها قرارداد سایپا و سیتروئن ظرف یک تا دو هفته آینده نهایی خواهد شد. براساس این قرارداد سیتروئن با یک سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی ۵۰ درصد سهام سایپا کاشان را در اختیار می‌گیرد و مدلهایی در محدوده قیمت ۴۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان برای بازار ایران و صادرات تولید خواهد کرد.

دو کارخانه به طور رسمی درباره قرارداد خود اطلاعاتی نداده‌اند. اما روزنامه دنیای اقتصاد از قول «یک مدیر ارشد سایپا» این اطلاعات را منتشر کرده است. این مدیر ارشد گفته قرار است سایپای کاشان به «مرکز تولید و عرضه محصولات سیتروئن در خاورمیانه، آفریقا و هند تبدیل شود.»

براساس شنیده‌ها قرار است در این کارخانه مدل سدان سی۴ کارخانه فرانسوی تولید شود. سیتروئن یک مدل سدان از سی۴ را از شهریور گذشته در بازار چین عرضه کرده است. در این باره {اینجا} بیشتر بخوانید.

یکی از مدیران سایپا در حاشیه همایش توانمندی‌های صنعت خودرو در اسفند ماه گذشته گفت قیمت سیتروئن سی۴ حدود ۱۱۰ میلیون تومان خواهد بود و پیش فروش آن از اواسط امسال آغاز می‌شود.

به جز این مدل، سیتروئن دو سدان دیگر هم در چین می‌سازد که می‌تواند خودرویی مناسب برای بازار ایران باشد. از جمله سیتروئن سی-الیس که سدان ارزان‌ قیمتی است که اشتراک زیادی با پژو ۳۰۱ دارد؛ محصولی که قرار است ایران خودرو آن را تولید کند.

سیتروئن سی۳ اکس آر

سیتروئن همچنین یک شاسی بلند کوچک به نام سی۳-اکس‌آر با همکاری دانگ‌فنگ، شریک چینی‌اش تولید می‌کند که می‌تواند خودروی بسیار محبوبی در بازار ایران باشد. این خودرو هم اشتراک زیادی با پژو ۲۰۰۸ دارد که از مدلهایی است که ایران خودرو قرار است آن را تولید کند.

برخلاف پژو که به سرعت بعد از برداشته شدن تحریم‌ها قراردادش را با ایران خودرو به سرانجام رساند، سایپا و سیتروئن مدت طولانی است که در حال مذاکره‌اند و طولانی شدن مذاکرات تردید‌هایی را درباره همکاری دو شرکت ایجاد کرده بود. سایپا همزمان در حال مذاکره با رنو، شریک دیگر فرانسوی خود است.