مسعود مهدوی نیا: سیزدهم مسابقه فصل ۲۰۱۱ فرمول یک امروز با تمرین تیم‌ها در پیست مونزا در ایتالیا آغاز شد و لوییس همیلتون، راننده تیم مک‌لارن سریعترین زمان را کسب کرد. او و هم تیمی‌اش جنسن باتن در جلسه اول تمرین از رانندگان ردبول سریعتر بودند، اما سباستین فتل، پیشتاز مسابقات در جلسه دوم تمرین از بقیه سریعتر بود. 
راننده آلمانی اکنون با ۹۲ امتیاز اختلاف با هم‌ تیمی‌اش در مکان اول رده‌بندی رانندگان قرار دارد. با این حال او گفت که هنوز تکلیف تعیین قهرمان امسال معلوم نشده است.  
پیست مونزاکه در سال ۱۹۲۲ ساخته شده است علاوه بر سابقه طولانی در میزبانی مسابقات فرمول یک، سریع‌ترین پیست این فصل مسابقات است. سرعت ماشین‌ها با شروع مسابقه و پیش از رسیدن به پیچ اول به ۳۴۰ کیلومتر در ساعت میرسد.  پیست چهارمسیر مستقیم با سرعت بالا دارد و رانندگان به توجه به تعداد کم پیچ‌های سرعت گیر، ماشین خود را برای حداکثر سرعت تنظیم می‌کنند.
طول این پیست پنج کیلومتر و ۷۳۹ متر با یازده پیچ است و رانندگان در طول مسابقه ۵۳ بار  این پیست را خواهند پیمود. 

برای دومین بار در مسابقات امسال، دو مسیر برای استفاده از  DRS  در نظر گرفته شده است. 
جنسن باتن، راننده تیم مک لارن همین را دلیل هیجان بیشتر مسابقه می‌داند. او می‌گوید:‌« منطقه اول استفاده از DRS باید خیلی جالب باشد، چون موقع ترمز کردن در پیچ آسکاری سبقت گرفتن کار سختی است. پیست خیلی باریک است و ماشین با سرعت زیاد وارد پیچ می‌شود. برای همین باید دید چقدر می‌شود از DRS استفاده کرد.» 
باتن معتقد است در بخش دومی که برای استفاده از DRS مجاز اعلام شده، سبقت گرفتن راحت‌تر است.
اما برای لوییس همیلتون، هم تیمی باتن که مسابقه پیش را با یک اشتباه نیمه تمام رها کرد، مهم این است که در پایان مسابقه در مونزا یکی از سه راننده‌ای باشد که اول از همه از خط پایان می‌گذرند. 
همیلتون  می‌گوید: «پارسال من در اسپا اول شدم و مسابقه مونزا را تمام نکردم. امسال فکر می‌کنم این روند برعکس شده باشد و من مسابقه بلژیک را تمام نکردم و دلم می‌خواهد اینجا نتیجه خوبی بگیرم.» 

با این که فراری در پیست خانگی و با حضور طرفداران بی شمار این تیم در ایتالیا مسابقه‌ می‌دهد و رانندگان این تیم سال گذشته در این پیست، مقام‌های اول و سوم را کسب کردند، همیلتون همچنان معتقد است که تیمش موقعیت بهتری از تیم ایتالیایی دارد. 
او بعد از تمرین گفت: «وضع ماشین ما با باک پر از فراری بهتر است. ردبول آخر روز سریع بود اما من مطمئنم که آن‌ها با باک پر به خوبی ما نیستند.»
با این حال همیلتون تایید کرد که رقابت با ردبول سخت است اما قهرمان مسابقات در سال ۲۰۰۸ گفت که این کار غیرممکن نیست. 
آلونسو راننده تیم فراری پنجمین راننده سریع تمرین بعد از ظهر بود. دو راننده فراری در تمرین صبح هفتم و هشتم شدند اما عملکردشان در تمرین عصر کمی بهتر بود. آلونسو در پایان روز از سرعت پایین ماشینش شکایت داشت. او با این وضع برای تکرار پیروزی‌اش در مونزا  کار سختی خواهد داشت.

مایکل شوماخر با پنج بار قهرمانی در این پیست رکورد بیشترین پیروزی را در مونزا در اختیار دارد. رانندگی فوق‌العاده او در اسپا بسیاری از طرفدارانش را به بازگشت او به دوران اوج امیدوار کرد. شوماخر در تمرین عصر جمعه در مونزا سومین راننده سریع بود. اگر مرسدس بنز در روزهای آینده ماشین سریعی در اختیار او قرار دهد، شاید قهرمان افسانه‌ای فرمول یک بتواند به رفتن روی سکوی قهرمانی امیدوارتر شود. 
زمان‌گیری مسابقه مونزا روز شنبه و مسابقه در روز یکشنبه برگزار خواهد شد. پیش بینی هوا برای هر دو روز آفتابی است. 
عکس‌ها: مک‌لارن، ویکیپدیا، مونزا، مرسدس جی‌پی