ب‌ ام‌ و قصد دارد یک مدل چهار در از سری ۱ خود به بازار عرضه کند. به نوشته هفته نامه انگلیسی اتوکار این خودرور دیفرانسیل عقب که به نوعی نسل تازه‌ای از سری ۳ دهه هشتاد میلادی (E30)است، در راستای اهداف ب‌ ام‌ و برای فروش دو میلیون دستگاه خودرو تا سال ۲۰۲۰ ساخته می‌شود. خودروسار آلمانی امیدوار است سدان جدید از پرفروش‌های این کارخانه در بازارهای مهمی مثل آمریکای شمالی و چین باشد.
در حال حاضر جدی‌ترین رقیب این ب ام و ، فولکس واگن جتا است اما به زودی نسل سوم آئودی A3 و مرسدس بنز CLA رقابتی جدی با این خودرو خواهد داشت. 
گفته می‌شود این عضو جدید از سری ۱ در سال ۲۰۱۵ وارد بازار خواهد شد و قیمتش از سری ۳ کمتر خواهد بود. البته ب‌ ام‌ و قبل از عرضه مدل چهار در سری ۱، نسل جدید  کوپه و کروکی سری یک را در سال ۲۰۱۴ روانه بازار خواهد کرد.
سری ۳ ب ام و پرفروش‌ترین مدل این کارخانه است. اما ابعاد این مدل با معرفی هر نسل جدید بزرگ‌تر شده است و اکنون جای یک سدان چهار در کوچک در مدل‌های ب ام و خالی است. از سال ۱۹۷۵ که اولین نسل از سری ۳ به بازار عرضه شد، طول ماشین ۲۶۹ میلی‌متر، عرضش ۲۱۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۴۹ میلی‌متر بیشتر شده است.
بخش‌های کلیدی پلتفرم سری ۱ صندوقدار با نسل جدید سری ۳ این کارخانه مشترک خواهد بود و همین باعث می شود سواری سری ۱ جدید اسپرتی باشد. 
سری ۱ جدید با موتورهای ۴ و ۶ سیلندر عرضه خواهد شد و ساخت یک مدل با موتور الکتریکی هم در حال بررسی است. مدل دو دیفرانسیل آن هم به سفارش مشتری ساخته می‌شود. 
این خودرو در کنار مدل‌های هاچ بک، کوپه، و کروکی سری یک در کارخانه ب‌ ام‌ و در لایپزیک آلمان ساخته خواهد شد اما  قرار است در آینده در کارخانه‌های ب ام و در شنیانگ چین و  سانتا کاتارینا برزیل هم ساخته شود.