رضا عاصم نخجوانی، مدیرعامل گروه بهمن از مذاکرات این کارخانه با مزدا برای عرضه و تولید سه مدل سواری و شاسی‌بلند شرکت ژاپنی در ایران خبر داد.

آقای نخجوانی به خبرگزاری ایسنا گفته مذاکرات بین مدیران ارشد مزدا و ایسوزو در تهران و توکیو به صورت فشرده در جریان است و به نتایج «قابل قبولی» رسیده است.

گروه بهمن که محصولات مزدا و ایسوزو را در ایران تولید می‌کرد، حالا با برداشته شدن تحریم‌ها قصد دارد ارتباط خود را با این کارخانه‌های ژاپنی از سر بگیرد.

به گفته مدیرعامل گروه بهمن مذاکرات با ایسوزو برای تولید یک وانت جدید، کامیون، کشنده و مینی‌بوس در جریان است و شرکت مزدا هم برای عرضه و تولید سه مدل سواری و شاسی‌بلند ابراز تمایل کرده.

نسل جدید مزدا ۳

نسل جدید مزدا ۳

آقای نخجوانی پیش‌بینی کرده توافق‌های جدید از سال آینده اجرا شود.

مزدا در حال حاضر شش مدل تولید می‌کند که دو مدل آن شاسی بلند و یک مدل دو نفره اسپرت است. به جز مزدا ۳ که سابقه تولید آن در ایران وجود دارد، شانس تولید مزدا سی اکس-۳ (عکس بالای صفحه) به خاطر اشتراک فنی با مزدا ۳، از بقیه مدلها بیشتر است.

درباره مزدا سی اکس ۳ {اینجا} بیشتر بخوانید.

گروه بهمن نسلهای اول و دوم مزدا ۳ را در ایران تولید می‌کرد، اما کمبود قطعات به دلیل تحریم‌های اقتصادی باعث شد تا تولید از سال ۱۳۸۹ کاهش یابد و بالاخره در آذر ماه سال ۱۳۹۳ به طور کامل متوقف شود.

با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها، بهمن موتور اعلام کرد تولید دو هزار دستگاه از نسل دوم مزدا ۳ را در برنامه دارد.

این شرکت در دی ماه گذشته مزدا ۳ را به قیمت ۱۰۸ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان برای تحویل در نیمه دوم بهمن و اسفند امسال پیش‌فروش کرد.