خریداران خودروی هیدروژنی تویوتا تا بیش از چهل درصد قیمت این خودرو را از دولت سوبسید می‌گیرند.

تویوتا چند هفته پیش همزمان با رونمایی از خودروی هیدروژنی پیشنهاد کرد تا دولت برای جلب خریداران معادل بیست هزار دلار از قیمت ۶۹ هزار دلاری این خودرو را پرداخت کند. اندکی بعد دولت با این پیشنهاد موافقت کرد. همزمان دولت استان «آیچی» که کارخانه تویوتا در آن قرار دارد هم اعلام کرد به خریدارانی که در این استان تویوتای هیدروژنی را انتخاب کنند، ده هزار دلار دیگر سوبسید می‌دهد.

به این ترتیب خریداران می‌توانند تا چهار میلیون ین از قیمت هفت میلیون ینی تویوتا را از دولت پس بگیرند. با این حال تصمیم به خرید یک ماشین هیدروژنی هنوز برای بسیاری آسان نخواهد بود. ژاپن هنوز زیرساخت کافی برای سوخت‌گیری ماشین‌های هیدروژنی ندارد. دولت می‌خواهد تا بهار آینده صد ایستگاه سوخت‌گیری در کشور ایجاد کند.

تویوتا مدل هیدروژنی FCV را به طور مشخص برای بازار کالیفرنیا طراحی و ساخته است. قرار است این خودرو تابستان آینده به بازار آمریکا عرضه شود. حالا با این دست  دلبازی دولت ژاپن، همه نگاه‌ها به دولت آمریکا و میزان کمکی است که این دولت برای تشویق خریداران و کاهش آلودگی هوا حاضر است هزینه کند.

در نهایت تویوتا برنده این چشم و هم چشمی دولت‌ها خواهد بود و با هزینه مالیات‌دهندگان بخشی از سرمایه‌گذاری خود در ساخت خودروها بدون آلودگی تامین کند. البته تویوتا برای مدت طولانی تنها نخواهد بود. رقیب ژاپنی این شرکت، هوندا هم اعلام کرده است سال آینده مدل هیدروژنی خود را به بازار عرضه خواهد کرد. اگرچه هیچ جزییات بیشتری درباره این خودرو در دسترس نیست.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به صراحت اعلام کرده می‌خواهد صنعت خودروی این کشور در عرضه خودروهای با سوخت جدید در جهان پیشتاز باشد. همین هدف باعث شده دولت طرح‌های وسیعی برای تدارک زیرساخت‌ در سراسر کشور اجرا کند، قیمت سوخت هیدروژن را کاهش دهد و به خریداران سوبسید پرداخت کند.

دولت در برابر منتقدانی که می‌گویند حتی این میزان سوبسید هم برای تشویق خریداران کافی نخواهد بود اعلام کرده طرح‌های دیگری از جمله سوخت مجانی و معافیت از عوارض بزرگراه‌ها را هم در نظر دارد.

با این حال منتقدان می‌گویند وقتی برای تشویق به خرید چنین ماشین‌هایی باید این همه هزینه کرد، شاید هنوز برای عرضه چنین تکنولوژی به بازار کمی زود باشد.